Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Poradnik

Czym są drzwi pasywne i jaka jest ich charakterystyka

Zdjęcie Czym są drzwi pasywne i jaka jest ich charakterystyka

Budownictwo pasywne zdobywa w Polsce i na całym świecie coraz większą popularność. Naturalną koleją rzeczy jest zainteresowanie pasywnymi drzwiami. Czym dokładnie są? Jak wyróżnić je na tle konkurencyjnych ofert? Odpowiedzi na te pytania udziela poniższy artykuł.

Charakterystyka domu pasywnego

Domy pasywne stanowią alternatywę wobec dotychczasowego budownictwa z powodu przeniesienia akcentu na termoizolację. Sposób projektowania zakłada nie tyle wykorzystanie zewnętrznych źródeł energii, ile maksymalną ochronę za pomocą szczelnych okien i drzwi. Gromadzenie ciepła poprzez odpowiednie oszklenie, specjalny system wentylacji; dom można uznać za pasywny, jeżeli elementy służące do budowy spełniają kryteria niezależnego instytutu Passivhausinstitut. W tym kontekście wybór okien i drzwi słusznie wydaje się kluczowy.

Celem budownictwa pasywnego jest przede wszystkim maksymalna oszczędność energii przy jednoczesnym podniesieniu komfortu mieszkania. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania! Właściciele domów pasywnych żyją w rytmie natury, wykorzystują ekologiczny potencjał otoczenia i wydają nawet kilkadziesiąt procent mniej na energię oraz cieszą się nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi.

charakterystyka-domu-pasywnego.jpg

Jak budować pasywnie

 • Zwróć uwagę na termoizolację elewacji (co najmniej U < 0,15 W/m2K).
 • Unikaj tworzenia mostków cieplnych.
 • Umieść jak najwięcej okien na południowej stronie budynku.
 • Dogrzewaj powietrze specjalną, podziemną rurą, stosuj wymiennik ciepła.
 • Myśl ekologicznie – sięgaj po energooszczędne sprzęty domowe i korzystaj z odnawialnych źródeł energii.

Pasywne drzwi bez tajemnic

Aby zrozumieć, czym są nowoczesne drzwi wejściowe pasujące do budownictwa pasywnego, warto spojrzeć na konkretne przykłady. Idealnym wydaje się Internorm HT 410 – produkt niemal bezkonkurencyjny na rodzimym rynku. Tworząc drewniano-aluminiowe drzwi, producenci z Austrii uzyskali zadziwiająco szczelny efekt wpływający na domowe ciepło – przenikalność ciepła wynosi jedynie 0,58 W/m2K. Pomijając już kwestie bezpieczeństwa oraz designu (obie na najwyższym poziomie), drzwi idealnie wpasowują się w filozofię pasywnego budownictwa.

Dzięki drzwiom Internorm HT 410 zaoszczędzisz do kilkudziesięciu procent na comiesięcznych wydatkach związanych z ogrzewaniem. Chronią przed zimnem, wilgocią, hałasami z zewnątrz i potencjalnymi włamywaczami. Za sprawą innowacyjnej konstrukcji nie mają słabych punktów, przez które przedziera się chłód. Termoizolacja pozwala akumulować ciepło już zgromadzone w pomieszczeniu. Wymiennik ciepła w wentylacji oraz okna pasywne dbają o resztę procesu.

drzwi-pasywne-bez-tajemnic.jpg

Paradoksy pasywnej energii

Podsumowując, pasywne drzwi są najczęściej wykonane z nowoczesnej kombinacji drewna oraz aluminium. Posiadają znacznie lepszą izolację przed wilgocią i niepożądaną temperaturą niż standardowe rozwiązania. Pozwalają gromadzić energię wewnątrz pomieszczenia, co prowadzi do bezpośredniej oszczędności i wzrostu komfortu mieszkania. Choć kosztują więcej, to zwracają się najszybciej! Planujesz budowę domu? Zainteresuj się budownictwem pasywnym zawczasu! Żyj naturalnie, wygodnie i oszczędnie.

paradoksy-pasywnej-energii.jpg

Masz pytania odnośnie artykułu?

Powiązane Tematycznie

Charakterystyka drzwi do domu pasywnego

drzwi

Najważniejszą cechą budownictwa pasywnego jest jego zdolność do absorbowania i utrzymania energii cieplnej, dlatego drzwi, które są stosowane w pasywnym budynku, powinny charakteryzować się przede wszystkim dobrą izolacją termiczną. Sięgnięcie po właściwy produkt może zredukować straty ciepła nawet o 35%, a zapotrzebowanie budynku na ogrzewanie – o 20 %. Z

Czym charakteryzują się dobre drzwi do domu

drzwi

Podpowiadamy, jak wybrać dobre drzwi do domu. Dla większości z nas najważniejszym kryterium podczas wyboru drzwi do domu jest cena. Zanim jednak zakupisz najtańszy model, dowiedz się jak najwięcej na temat parametrów wybranego produktu – sprawdź, czy drzwi będą spełniały Twoje oczekiwania i czy będą dopasowane do Twoich potrzeb. Dobre drzwi do domu - przede

Czym charakteryzują sie pasywne drzwi drewniano aluminiowe

drzwi

Drzwi spełniające wymogi stawiane budownictwu pasywnemu są wykonywane z różnych materiałów; mamy drzwi aluminiowe, stalowe, drewniano-laminowane oraz drewniano-aluminiowe. Te ostatnie, dzięki rozsądnym cenom, nowoczesnemu wyglądowi i znakomitym parametrom termoizolacyjnym cieszą się coraz większą popularnością. Co właściwie sprawia, że drewniano-aluminiowe drzwi

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ DO 30% RABATU

Zamów bezpłatną papierową wersję

Zamów indywidualną ofertę

WYPEŁNIJ ZGŁOSZENIE I OTRZYMAJ OSOBISTĄ OFERTĘ INTERNORM

UZUPEŁNIJ PROSZĘ SWOJE DANE

*pola wymagane przejdź dalej

, INTERESUJESZ SIĘ NASZĄ OFERTĄ JAKO:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, WYBIERZ PROSZĘ JAKIE OKNA CIĘ INTERESUJĄ

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

UFF - TO JUŻ PRAWIE KONIEC, TWOJE UWAGI DO OFERTY:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF