Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Istota potrójnego oszklenia - trzecia szyba w oknie

Kategorie: okna   innowacje  
Zdjęcie Istota potrójnego oszklenia - trzecia szyba w oknie

Liczba szyb zamontowanych w oknie ma ogromne znaczenie. Nie chodzi jednak tylko o prosty przelicznik im więcej, tym lepiej. Wszystko zależy bowiem od przeznaczenia okna. Do różnego rodzaju budownictwa stosuje się różne okna. Jeśli chodzi o okna pasywne, to najlepiej sprawdza się potrójne oszklenie. Jaka jest jego istota? Dlaczego trzy, a nie na przykład dwie lub cztery?

Okna z podwójnym i poczwórnym oszkleniem

Podwójna szyba to standard już od jakiegoś czasu. Okna z podwójnym przeszkleniem stosowane są w tradycyjnym budownictwie i w starszych budynkach, ponieważ nie nadają się do domów energooszczędnych i pasywnych. Chociaż dużo ciepła przenika do wnętrza domu, to również dochodzi do jego zbyt dużych strat. Dlatego odpowiedź na pytanie: „okna dwu czy trzyszybowe w domach pasywnych?” jest prosta i brzmi: trzyszybowe.

Mniej popularne są okna o czterech szybach. Choć są najgrubsze, to jednocześnie najciemniejsze, w związku z czym przepuszczają najmniej światła. Współczynnik przepuszczalności promieni słonecznych (g) jest w tych oknach niższy niż 50 procent, przez co do wnętrza dostaje się mniej ciepła. Z drugiej strony okna te mają bardzo korzystny współczynnik przenikania ciepła (Uw), dzięki czemu ciepło nie ucieka z domu, ale mimo to nie nadają się do budownictwa pasywnego.

Okna pasywne – potrójne oszklenie

Potrójne przeszklenie to najlepsze rozwiązanie dla domów pasywnych. Jednak sam fakt posiadania trzech szyb nie gwarantuje, że spełni ono odpowiednie kryteria. Aby nadawało się do domów pasywnych, powinno mieć współczynnik przenikania ciepła dla całego okna  (Uw), czyli przeszklenia wraz z ramą niższy niż 0,8 W/m2K.

Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu właśnie potrójnego przeszklenia i odpowiedniej konstrukcji całego okna. Okna trzyszybowe zapewniają idealny dla domów pasywnych stosunek współczynnika przenikania ciepła (Uw) do współczynnika przenikalności promieni słonecznych (g). Pierwszy powinien wynosić mniej niż 0,8 W/m2K, a drugi więcej niż 50 procent. W ten sposób udaje się uzyskać idealny balans pomiędzy naświetleniem a izolacją termiczną. Właśnie tak prezentują się okna energooszczędne.

Na dobre parametry trzyszybowych okien pasywnych wpływ ma również wypełnienie między taflami szkła. Zazwyczaj przestrzeń między nimi wypełniona jest gazem szlachetnym. Czasami natomiast między jedną z przestrzeni jest warstwa próżniowa, co przekłada się na zmniejszenie ubytków ciepła. Jeżeli więc interesują Cię energooszczędne oszczędne rozwiązania, okna pasywne wyposażone w potrójne oszklenie będą optymalnym rozwiązaniem.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF