Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Rodzaje okien pasywnych

Kategorie: okna  
Zdjęcie Rodzaje okien pasywnych

Rodzaje okien pasywnych

Okna pasywne, tak samo jak wszystkie inne, wykonuje się z różnych materiałów, choć ich dobór nie może być przypadkowy – w końcu chodzi o to, by całość przepuszczała jak najmniej ciepła. Ale termoizolacyjność to nie wszystko; liczy się również odporność na warunki pogodowe, która w równie dużym stopniu zależy od materiałów użytych do produkcji okna.

Typ a ciepło

Ramy okien pasywnych wykonuje się zazwyczaj z drewna lub PCV. Aluminium jest materiałem rzadko wybieranym ze względu na jego dużą przepuszczalność ciepła. Tej wady są pozbawione ramy wykonane z drewna, aczkolwiek to właśnie one najszybciej niszczeją i są najbardziej podatne na wpływ warunków atmosferycznych. Z tego względu wymagają regularnej konserwacji, a wszelkie zaniedbania w tym względzie mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian. Plastik z kolei uchodzi za „budżetowe” tworzywo, a poza tym modele z PCV zazwyczaj nie pasują do budynków o tradycyjnej architekturze. Reasumując, każdy materiał, użyty osobno, ma jakąś znaczącą wadę. Tymczasem łącząc np. drewno z aluminium, można uzyskać okno o świetnych parametrach i wysokiej trwałości, ponieważ drewniana rama zapewnia wysoką termoizolacyjność, a przykrywająca ją z zewnątrz warstwa aluminium nie niszczeje pod wpływem promieni słonecznych, deszczu, śniegu itp. To proste, ale bardzo skuteczne rozwiązanie jest od lat stosowane przez Internorm. Jeśli ktoś ma zróżnicowane wymagania, może nawet łączyć drewniano-aluminiowe okna Internorm z tymi wykonanymi z PCV i aluminium, bo od strony zewnętrznej będą wyglądały identycznie.

Czemu akurat aluminium?

Aluminium stanowi najodporniejszy ze wszystkich wymienionych wyżej materiałów. Ale wysoka trwałość do jego niejedyna zaleta – wykonana z tego lekkiego metalu nakładka występuje w niezliczonych barwach, dzięki czemu wygląd okna można dostosować do praktycznie każdej elewacji. Poza różnymi wariantami kolorystycznymi, dostępne są także tekstury imitujące drewno. Za doskonały wygląd okien Internorm odpowiadają również idealnie dopracowane detale, a zatem ukryte okucia, idealnie symetryczne kanty oraz solidne, aluminiowe klamki. Nawet one występują w kilku wersjach stylistycznych.

Znaczenie konstrukcji

Jeśli zależy nam na dobrych oknach pasywnych – a więc takich, które nawet po dłuższym czasie będą się cechowały dobrymi parametrami termoizolacyjnymi – warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z jakiego wykonano okno, ale również konstrukcję jego ramy. Większa ilość komór oznacza lepszą stabilność, ale najbardziej liczy się grubość ścianek w profilu. Liczy się także oszklenie; okna pasywne są wyposażone niemal zawsze w potrójne, choć zdarza się nawet czteroszybowe. W oknach Internorm pakiet szybowy jest wklejony na całym obwodzie ramy lub skrzydła (technologia Fix-O-Round), wskutek czego skrzydło zyskuje większą stabilność i nośność. Co więcej, stosowane w oknach Internorm oszklenie SOLAR+ zwiększa uzysk ciepła z energii słoneczniej aż o 20%. Nie tylko zatrzymując je więc wewnątrz budynku, ale również stanowią namiastkę darmowego, ekologicznego ogrzewania.

 

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF