Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Wymiana okien z Internorm

Kategorie: montaż  
Zdjęcie Wymiana okien z Internorm

Wymiana okien posiada wiele praktycznych zalet. Dowiedz się, dlaczego warto to zrobić, a następnie w jaki sposób. Co przyjąć za początek? Na co uważać? Omówmy to krok po kroku.

 

Dlaczego warto wymienić okna

Zasadniczo, wymiana okien ma charakter pragmatyczny. Zmieniając drewniane lub uszkodzone, plastikowe ramy, można poprawić szczelność pomieszczeń. Poza likwidacją źródła chłodu, oszczędzamy pieniądze, bowiem diametralnie odmienia się gospodarka cieplna całego domu. Idąc dalej tym tropem, zmniejszamy emisję dwutlenku węgla i oszczędzamy energię, niezależnie od sposobu ogrzewania mieszkania. Zwiększamy również jego wartość na rynku nieruchomości, a do tego poprawiamy komfort codziennego życia i dokonujemy estetycznej zmiany. Nawet w sytuacji, gdy tęsknimy za drewnianymi oknami, zawsze możemy posiłkować się odpowiednio dobranymi, przyklejanymi ramkami. Mówiąc krótko – zyskujemy w każdym aspekcie, a sama inwestycja przynosi zwrot w krótkim czasie.

 

Krok 1: pomiar

Nie można przystępować do wymiany, jeżeli nie dokonamy dokładnego, skrupulatnego pomiaru wnęk, w jakich mają być zamontowane nowe okna. Należy wziąć pod uwagę, w jaką stronę mają otwierać się skrzydła oraz ile potrzeba miejsca na kotwy i uszczelnienie. To, w jaki sposób założone było stare okno, nie zawsze jednak oznacza prawidłowe rozwiązania. Jeżeli istnieje konieczność modyfikacji budowlanych, trzeba przystąpić do poprawek przed montażem nowych okien.

Krok 2: przygotowania

Przystępując do zasadniczych działań, należy rozpocząć od czyszczenia podłoża – usuwając i uzupełniając tynki. Nie można zapominać o właściwym przygotowaniu zaprawy i użyciu gruntu. Uzupełnienia są niezwykle istotne, ponieważ każdy ubytek może być źródłem przenikania wilgoci i zimna, niweczącym całe nasze działanie. Między ościeżnicami a ścianą niezbędnym jest nałożenie pianki, która zabezpiecza i niweluje skutki naprężenia.

Krok 3: ościeżnice

Do mocowania okna używa się kotew lub dybli. O tym, które rozwiązanie wybrać, najlepiej zadecydować wspólnie z profesjonalistami, którzy wezmą pod uwagę uwarunkowania konstrukcyjne domu. Obydwie formy mają swoje wady i zalety: kotwy np. pozwalają na łatwiejszy montaż poprzez wykorzystanie blachowkrętów. Najlepiej jednak zaufać ekspertom w tym zakresie.

Krok 4: pianka

Każdy montaż bezwzględnie powinno się uzupełnić dokładnym, precyzyjnym wypełnieniem ubytków pianką poliuretanową. Należy również zwrócić uwagę na jej techniczny opis. Jej utwardzenie trwa około 1-2 dni.

 

ZOBACZ NASZE OKNA

 

Jak widać, montaż okien nie należy do najprostszych czynności. Jednocześnie stanowi niezbędny element gruntownych zmian na rzecz poprawy warunków zamieszkania. Dlatego przy podejmowaniu tak istotnych kroków warto zaufać specjalistom.

Nie masz pewności czy Twoje okna zostaną prawidłowo zamontowane? Zapraszamy do naszego katowickiego salonu w dawnej Fabryce Porcelany na konsultacje.

 

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF