Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.
amontaza

Montaż

Internorm-montaż-okien.jpg

Ogromne znaczenie ma fachowy montaż okien

Poprawny montaż okien jest fundamentalnym warunkiem ich właściwego funkcjonowania i długowieczności. W budowie i funkcjonowaniu domu ważną rolę ma szczelność i izolacja cieplna. Do największych strat ciepła może dochodzić przede wszystkim w miejscu montażu stolarki. Nasze doświadczenie pokazuje, że także tu może zbierać się woda kondensacyjna i rozwijać pleśń. Dlatego trzeba zwracać uwagę na właściwe połączenie ościeżnicy ze ścianą, a to zależy właśnie od właściwego zamontowania okien i drzwi.

Warto więc przekazać montaż doświadczonym specjalistom, jakimi dysponuje Internorm - Twój [1st] window partner. Zapewniamy usługę na właściwym poziomie technicznym i dzięki temu zapewnienie norm oraz przepisów, a także uwzględnienie zasad fizyki budowli ważnych dla właściwego montażu.

Na to należy zwrócić dużą uwagę podczas montażu:


TEMPERATURA I WILGOTNOŚĆ POMIESZCZENIA
Łączenie ze ścianą (spoina montażowa) musi być dookoła uszczelnione tak, aby w żadnym miejscu nie przepuszczało powietrza. Zapobiega to wnikania do szczeliny wilgotnego, ciepłego powietrza, z którego po schłodzeniu wytrąca się woda i powoduje porastanie pleśni.
IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNA / IZOLACYJNOŚĆ DŹWIĘKOWA
Wewnętrzna płaszczyzna połączenia z murem musi być precyzyjnie wypełniona materiałem izolacyjnym (pianką poliuretanową lub mineralnym materiałem izolacyjnym). Płaszczyzna ta odpowiedzialna jest za izolację cieplną i dźwiękową, ale nie za izolację od wiatru i wilgoci.

TEMPERATURA ZEWNĘTRZNA, DESZCZ, WIATR ITD
Spoina montażowa musi być od strony zewnętrznej dookoła dokładnie wiatroszczelne i odporne na zacinający deszcz. Zasady te dotyczą nie tylko samych okien, ale także miejsca połączenia z parapetem. Jeśli strony wewnętrznej przedostawać się będzie wilgoć, musi ona mieć możliwość przedostania się na zewnątrz przez uszczelnienie (możliwa dyfuzja wody).

MASA WŁASNA
Ciężar okna jest przenoszony przez klocki podporowe, a mocowanie okien antywłamaniowych realizuje się za pomocą kołków lub kotew ściennych. Przerwy między mocowaniami zależą od materiału, z jakiego zrobiona jest ościeżnica. Montowanie gwoździami jest niedopuszczalne, nie wypełnia obowiązujących wymogów technicznych.
Internorm-prawidłowy-montaż-okien.jpg

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF