Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Klapki ryglowe zamiast sworzni ryglujących - innowacja Internorm

Kategorie: zabezpieczenia  
Zdjęcie Klapki ryglowe zamiast sworzni ryglujących - innowacja Internorm

Okna proponowane przez Internoem cechują się wysokim zaawansowaniem technologicznym. W modelach austriackiego producenta można znaleźć wiele innowacyjnych rozwiązań, które poprawiają wszystkie parametry składające się na jakość okna, w tym także bezpieczeństwo. Jednym z rozwiązań, które w najwyższym stopniu gwarantuje bezpieczeństwo w standardzie, jest zastosowanie klapek ryglowych zamiast sworzni ryglujących.

Jak to działa

Ryglowanie I-tec, czyli ryglowanie za pomocą klapek, a nie sworzni stanowi prawdziwą rewolucję na rynku okien. Zasada zamykania okna jest podobna jak w przypadku tradycyjnych sworzni – element ryglujący znajdujący się na skrzydle wsuwa się w otwór zlokalizowany na ościeżnicy i w ten sposób uniemożliwia otwarcie lub wyważenie okna z zewnątrz. Różnica w porównaniu z tradycyjnym ryglowaniem polega przede wszystkim na kształcie elementu ryglującego, zintegrowaniu go ze skrzydłem (rygiel sworzniowy stanowi osobny element) oraz rozmieszczeniu go na ramie. W efekcie okno nie rygluje się w jednym punkcie, lecz w kilku. Miejsca, w których obecne są klapki ryglujące, nie znajdują się bynajmniej blisko siebie, ale są rozstawione po całej ramie. Dzięki temu okno gwarantuje znacznie wyższe bezpieczeństwo w standardzie.

Zalety ryglowania I-tec

Największą zaletą zastosowania ryglowania I-tec pozostaje bezpieczeństwo w standardzie okna. W modelach Internorm temu rozwiązaniu towarzyszą klamki z blokadą oraz antywłamaniowe szyby, dzięki czemu okno stanowi przeszkodę niezwykle trudną do pokonania dla włamywacza. Ponieważ klapki ryglujące znajdują się w różnych punktach okna, sforsowanie jednej nie pozwoli dostać się do środka – w tym celu włamywacz musiałby pokonać wszystkie zainstalowane w oknie klapki.

Za sprawą ryglowania I-tec skrzydło jest mocniej dociśnięte do ościeżnicy, co znacznie ogranicza możliwości wyważenia okna z użyciem łomu. Dodatkowa korzyść z ryglowania za pomocą klapek to większa szczelność i stabilność okna, dlatego rozwiązanie to stale zyskuje na popularności wśród projektantów i posiadaczy domów pasywnych. Okna wyposażone w klapki ryglujące zapewniają więc większe bezpieczeństwo w standardzie, lepszą izolacyjność termiczną i akustyczną oraz nieprzeciętną stabilność.

okucia-antywlamaniowe-ryglowe.jpg

Estetyka

Okna z klapkami ryglującymi to jednak nie tylko bezpieczeństwo w standardzie, ale również świetna prezencja, która predestynuje je do wykorzystania w domach o nowoczesnej stylizacji. Jako że mechanizm ryglujący został zintegrowany z oknem, jego elementy nie są widoczne. To bardzo dobrze pasuje do nowoczesnych stylizacji, w których oszczędność i harmonia wizualna są ważniejsze niż przepych i mnogość detali. Ponadto szerokość ramy i ościeżnicy w przypadku okien ryglowanych w systemie I-tec jest o ok. 30% mniejsza niż w standardowych oknach. Sprzyja to stosowaniu tej technologii w oknach zlicowanych z murem. Redukowanie uskoków pomiędzy ścianą a ramą okienną to rozwiązanie o rosnącej popularności w nowoczesnym budownictwie.

Jeśli interesują Cię okna, które cechuje podwyższone bezpieczeństwo w standardzie, warto zwrócić uwagę na produkty wyposażone w system ryglowania I-tec, proponowane przez firmę Internorm. Okna te nie tylko gwarantują wyższy poziom bezpieczeństwa, ale też są szczelniejsze i świetnie wyglądają.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF