Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Domy pasywne - poznaj rozwiązania Internorm

Kategorie: innowacje   montaż  
Zdjęcie Domy pasywne - poznaj rozwiązania Internorm

We współczesnym budownictwie liczą się przede wszystkim dwie rzeczy: wygląd budynku i osiągana przez niego lepsza efektywność energetyczna. Połączenie tych dwóch rzeczy nie jest łatwe, ale jak najbardziej możliwe. Firma Internorm proponuje drzwi i okna, które godzą ze sobą szerokie możliwości aranżacji z wysokim poziomem efektywności energetycznej.

Czym jest dom pasywny

Budynki tworzone w technologii pasywnej charakteryzuje lepsza efektywność energetyczna niż tradycyjne budynki. Domy pasywne powstają po to, żeby zagwarantować możliwie najwyższy poziom izolacyjności cieplnej i w ten sposób jak najbardziej ograniczyć wydatki na ogrzewanie. Choć w Polsce budownictwo pasywne nie jest jeszcze tak popularne jak na Zachodzie (Niemcy, Holandia, Austria, Skandynawia), to z roku na rok coraz więcej osób się na nie decyduje – głównie z uwagi na jego świetne właściwości energooszczędne. Aby obniżyć rachunki z tytułu ogrzewania, w budownictwie pasywnym wykorzystuje się różne rozwiązania, techniki i metody.

W przypadku domu pasywnego lepsza efektywność energetyczna jest efektem zastosowania wysokiej jakości drzwi i okien, których współczynnik przenikania ciepła U wynosi mniej 0,8 W/m2K. Jest to mocno wyśrubowana wartość, gdyż w przeciętnych, tradycyjnych modelach waha się on w granicach 1,5-2,5 W/m2K. Również ściany i stropy powinny być tak skonstruowane, aby powstrzymywać ucieczkę ciepła z pomieszczeń. Pożądanymi elementami domu pasywnego są ponadto: rekuperator, czyli urządzenie odpowiedzialne odzyskiwanie ciepła z wentylowanego powietrza oraz gruntowy wymiennik ciepła. Lepsza efektywność energetyczna w domach pasywnych to także efekt zamontowania przeszkleń od strony południowej, tak aby w czasie, gdy słońce świecie najintensywniej, jak najbardziej skorzystać z jego promieniu w celu ogrzania wnętrza.

Czym jest efektywność energetyczna

Efektywność energetyczna to wielkość określająca, jak dużo energii można zaoszczędzić, stosując daną technologię w porównaniu z inną, przy tych samych warunkach panujących na zewnątrz. Dzięki wykorzystaniu opisanych powyżej rozwiązań w budynkach pasywnych jest znacznie lepsza efektywność cieplna aniżeli w domach stawianych w innych technologiach. O ile lepsza? Szacunki pokazują, że koszt eksploatacji budynku pasywnego może być nawet 5-7 razy niższy niż tradycyjnego domu!

Lepsza efektywność energetyczna to realne oszczędności i więcej pieniędzy w portfelu. W przypadku domów pasywnych stanowi ona rezultat szczelności, bardzo dobrej izolacji i braku tzw. mostków cieplnych, czyli miejsc, w których nagrzane powietrze ucieka punktowo. W efekcie inwestycja w droższy w budowie dom pasywny staje się opłacalna i zwraca się w krótkim czasie. Trudno to sobie wyobrazić, ale do jego ogrzania w zupełności wystarczy bowiem kwota 1000 zł rocznie – w przypadku tradycyjnego budownictwa może ona wynosić nawet dziesięciokrotnie więcej! Mając na uwadze, że domy pasywne stawia się na co najmniej 30 lat, łatwo policzyć, jak szybko i jak efektywnie zwraca się lepsza efektywność energetyczna.

Styl wizualny budynku a efektywność energetyczna

Budowa domu pasywnego wymaga zastosowania określonych rozwiązań i stosowania się do z narzuconych reguł, aby spełnić kryteria wyznaczone dla tej technologii. Jeżeli jednak myślisz, że oznacza to wiele ograniczeń przy koncepcji wizualnej budynku, to jesteś w błędzie. Współczesne metody i środki stosowane w budownictwie pasywnym są bowiem na tyle zaawansowane, że da się je wdrożyć niemal w ramach dowolnego stylu architektonicznego. Niezależnie od tego, czy marzy Ci się dom stylizowany na klasyczny, który sięga po tradycyjne rozwiązania designerskie, czy stawiasz na nowoczesność i minimalizm, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z możliwości, jakie daje lepsza efektywność energetyczna gwarantowana przez budownictwo pasywne.

Kompleksowe rozwiązania Internorm

Internorm stanowi przykład firmy, która oferuje okna pasywne oraz drzwi pasywne dopasowane do różnych stylów budownictwa. Produkty austriackiej marki dostępne są w ramach 4 linii stylistycznych:

 • studio – minimalistyczne okna i drzwi o dużych szkleniach przeznaczone dla budynków nowoczesnych, o oszczędnym, ale efektownym designie;
 • home pure – prostota, elegancja i uniwersalność to główne cechy tej linii;
 • home soft – linia, która łączy różnorodność aranżacji, nowoczesne kształty i elegancję;
 • ambient – seria okien i drzwi przygotowana z myślą o osobach gustujących w tradycyjnych, klasycznych rozwiązaniach wizualnych.

Jako że każdy model okien i drzwi pasywnych firmy Internorm został udostępniony w ramach więcej niż jednej serii, lepsza efektywność energetyczna połączona z niemal dowolną aranżacją domu staje się możliwa. Wyłącznie od Ciebie zależy wybór stylu i wizualne dopasowanie okien oraz drzwi do elewacji budynku, podczas gdy oszczędność wynikająca z pasywności jest zawsze zapewniona poprzez nowoczesne rozwiązania dostarczane przez firmę Internorm.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF