Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Drewniane drzwi przesuwne - istota ciepła w domowym zaciszu

Kategorie: drzwi  
Zdjęcie Drewniane drzwi przesuwne - istota ciepła w domowym zaciszu

Drewniane drzwi przesuwne to propozycja dla osób najbardziej wymagających, którym zależy na eleganckiej stylistyce, optymalnym wykorzystaniu przestrzeni i ciepłym wnętrzu niezależnie od pory roku. Dowiedz się, w czym tkwi ich istota.

Drewniane drzwi przesuwne - dlaczego warto

Drewniane drzwi przesuwne używają innego mechanizmu otwierania i zamykania aniżeli większość tradycyjnych drzwi, z których codziennie korzystamy. W przypadku przesuwnych – jak sama nazwa wskazuje – otwarcie i zamknięcie następuje na skutek ich przesunięcia w poziomie. W ten sposób uzyskujesz dodatkową przestrzeń, ponieważ miejsce, w obrębie którego zamykały i otwierałaby się tradycyjne drzwi, pozostaje wolne i możesz je wykorzystać, jak tylko zechcesz.

Łatwo dojść do wniosku, że drewniane drzwi przesuwne spisują się szczególnie dobrze w niewielkich pomieszczeniach, w których każdy metr sześcienny jest na wagę złota. Ich zastosowanie nie ogranicza się jednak wyłącznie do tego typu wnętrz – również na dużych powierzchniach zapewniają one wiele korzyści. Jedną z zalet jest otwarta przestrzeń i widok na zewnątrz, a tym samym lepsze nasłonecznienie.

Drewniane drzwi przesuwne

Drewniane drzwi przesuwne - pasywne korzyści

Aby maksymalnie skorzystać z możliwości, jakie oferują drewniane drzwi przesuwne, warto je zamontować od strony południowej. Wówczas promienie słoneczne wpadające do wewnątrz pomieszczenia skutecznie je ogrzewają, co obniża wydatki na energię. Aby zatrzymać ciepło w środku, sięgnij po pasywne drzwi przesuwne. O ich termoizolacyjności w dużej mierze stanowi odpowiednio grube, trzywarstwowe oszklenie, które dodatkowo zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zwróć uwagę na próg, który powinien być szczelny i wykonany z wysokojakościowego materiału, takiego jak np. włókno szklane. Ważne jest, aby był niski, co gwarantuje wygodną eksploatację, czyli bezproblemowe przechodzenie przez drzwi bez konieczności zwracania szczególnej uwagi na wystający próg. Drewniane drzwi przesuwne mają wszakże symbolizować komfort i najlepsze wykonanie.

Wybierając konkretny model, przypatrz się mechanizmowi przesuwania – upewnij się, że działa płynnie, jest łatwy w obsłudze i jednocześnie trwały. Tylko w ten sposób sprawisz, że zakup spełni pokładane w nim nadzieje. Dobre drzwi przesuwne są bowiem bardzo praktyczne, interesujące pod względem estetycznym i bezpieczne, a zarazem podnoszą poziom termoizolacyjności pomieszczenia.

Drewniane drzwi przesuwne - widok z zewnątrz

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF