Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Internorm. Co to znaczy dobry montaż

Kategorie: montaż  
Zdjęcie Internorm. Co to znaczy dobry montaż

Zastanawiasz się, jakie okna wybrać? Decyzja podjęta? W takim razie pora na montaż… Czy to istotne? Nawet bardzo – zaraz odpowiem dlaczego. Co to znaczy dobry montaż i jakich błędów nie popełniać? Oto kilka porad, które warto przeczytać, zanim będzie za późno.

Dobry montaż jest niezbędny

Wydawałoby się, że najtrudniej wybrać odpowiednie okna i zdecydować się na ten poważny wydatek. Nic bardziej mylnego! Uwierz, że jeszcze wiele przed Tobą. Chodzi oczywiście o montaż wybranych modeli. Najmniejszy błąd może bowiem zaszkodzić naturalnym właściwościom okien, choćby były najdroższym i najlepszym modelem dostępnym na rynku. Spieszę wyjaśnić dlaczego.

Celem wymiany okien jest maksymalne zabezpieczenie budynku przed wilgocią oraz chłodem. Zadanie będzie spełnione, jeżeli okno spełnia odpowiednie wymagania termoizolacyjności, ale również jeżeli montaż przebiegnie zgodnie z metodyką. Najmniejsza szczelina, za mała warstwa materiału izolującego, nierówności – kłopot gotowy. Wilgoć i chłód stopniowo będą drążyły skałę, a termoizolacja stanie się tylko kiepskim żartem wobec rosnących rachunków za ogrzewanie.

Rodzaje błędów

Błędy wynikają po części z niewiedzy, niedoświadczenia i niekompetencji monterów. Nie chodzi o to, by być szczególnie surowym, ale warto wiedzieć, że montaż okien jest o wiele bardziej wymagającym i odpowiedzialnym zadaniem niż prace remontowo-budowlane, które przeprowadzisz nawet bez większej znajomości zawodu. Właśnie dlatego oddaj pole fachowcom, ale tym z bogatym doświadczeniem. Oto kilka najczęstszych błędów, których warto wystrzegać przy montażu okien:

 • Niechlujność. Najlepsi producenci okien przygotowują konkretne wytyczne do montażu właśnie po to, by stosować je z pełną starannością. Kolejność działań odgrywa pierwszorzędną rolę, podobnie jak dokładność i precyzja – na przykład w przycinaniu profili czy klejeniu elementów.
 • Pośpiech. Montaż okien przekłada się na nawet kilkadziesiąt lat eksploatacji, nie spiesz się więc i nie poganiaj pracy. Wysychanie, odpowiedni czas pomiędzy poszczególnymi działami to podstawa. Bądź cierpliwy i precyzyjny, a nagrodą będzie idealnie zamontowane okno.
 • Materiały. Słabej jakości – rzecz jasna. Podobnie jak doświadczenie pracowników, niektórych rzeczy nie da się podrobić. Nie oszczędzaj przesadnie, gdy inwestycja jest poważna.

Kilka podstawowych zasad

 1. Trzymaj się ściśle wytycznych producenta.
 2. Wybieraj ekipę montażową z doświadczeniem, najlepiej poleconą przez eksperta lub zaufaną osobę.
 3. Skompletuj wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego montażu.
 1. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wymianie okien uzyskaj pełną wiedzę na temat prawidłowego montażu.

Montaż MOWO w warstwie ocieplenia

Zdając sobie sprawę, jak ważnym procesem jest dla milionów klientów montaż nowych okien, specjaliści z firmy Illbruck opracowali autorską metodę MOWO, szczególnie zalecaną w przypadku domów, w których stawia się na idealną termoizolację. Energetyczny, hermetyczny, cichy – tak zachwalają swój produkt jego twórcy. Nic dziwnego – dzięki trzymaniu się kilku wytycznych oraz zastosowaniu dosłownie kilku elementów montaż przebiega bez problemu, realnie wpływając na termoizolację budynku oraz trwałość okien.

Illbruck, jako producent taśmy rozprężnej, kleju szybkowiążącego oraz podkładu gruntującego, ma wiedzę, jak najlepiej wykorzystać te produkty, by okno służyło przez lata. Powiększ komfort, bezpieczeństwo, wodoszczelność oraz izolację akustyczną dzięki docenianemu systemowi montażu MOWO!

montaz-okien-w-warstwie-ocieplenia.jpg

Rozwiązanie Internorm

Internorm, jako globalna marka z ponad 85-letnim doświadczeniem, nieustannie poszukuje sposobów na poprawę funkcjonalności produktów i optymalizację usług. Austriacka firma zdaje sobie sprawę, że jej znakomite okna będą spełniały pokładane w nich nadzieje, jeżeli montaż przebiegnie bez komplikacji. Dlatego w ramach współpracy otrzymujesz możliwość montażu zakupionych okien przez wykwalifikowanych pracowników w doświadczeniem. Znajomość systemu MOWO pomoże im zmienić Twój dom nie do poznania!

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF