Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

System MOWO: czy to dobry sposób na montaż?

Kategorie: okna   drzwi   montaż  
Zdjęcie System MOWO: czy to dobry sposób na montaż?

Internorm gwarantuje nie tylko doradztwo w zakresie wyboru najlepszych rozwiązań dla Twojego domu – dba również o prawidłowy montaż zamówionych okien. Odwiedzając katowicki salon, nie zapomnij zapytać o system MOWO – innowacyjną metodę montowania okien, która zapewnia najwyższą izolacyjność cieplną.

System MOWO

System MOWO został przygotowany przez firmę Illbruck i od kilku lat zbiera nagrody oraz pozytywne opinie wśród ekspertów. Mówiąc najprościej: chodzi o montaż okna wystającego, w którym nie stosuje się typowych rozwiązań, takich jak kotwy. Zamiast nich wykorzystuje się technologię klejenia okien do muru w warstwie ocieplenia. To innowacyjny system opracowany przez firmę Illbruck i wyróżniony za nowatorstwo w 2012 roku nagrodą econStar. Dzięki umieszczeniu okien w płaszczyźnie ocieplenia budynku, zamiast w standardowej wnęce, zapewniamy ciągłość izolacji i gwarantujemy ciągłość uszczelnienia bez mostków termicznych. System MOWO spełnia trzy podstawowe kryteria: oszczędność środków i materiałów, trwałą jakość wykonania oraz dopasowanie do projektu architektonicznego.

Dlaczego warto?

Takie rozwiązanie to gwarancja zastosowania najnowszych technologii przy montażu równie nowoczesnych okien. Co najbardziej przyciąga uwagę – system bazuje na uproszczeniu dotychczasowych metod. Zamontowanie okien nie musi być uzależnione od ogólnych działań na budowie, ponieważ okna nie ingerują w pozostałe elementy budynku. Oszczędzasz dzięki znacznemu ograniczeniu ilości stosowanych materiałów, takich jak kotwy, łączniki, podkłady i taśmy. Ekipa montażowa wykorzystuje zaledwie pięć elementów, a sukces prac jest uzależniony wyłącznie od trzymania się sprawdzonych wytycznych. Dzięki MOWO zamontujesz okna w nieskomplikowany, estetyczny sposób, nie powodując jednocześnie uszkodzeń w ścianie.

produkty Illbruck do ciepłego montażu.jpg

Okna bez mostków termicznych!

System ciepłego montażu okien w warstwie ocieplenia MOWO to najwyższa gwarancja szczelnie zamontowanych okien. Dostarczane przez Illbruck produkty, m. in. klej szybkowiążący, taśma paroszczelna, taśma paroprzepuszczalna, pianka do okien, klin izolacyjny i kątowniki, wykazują rekordową odporność na działanie temperatury i obciążenia. Dokładne uszczelnienie okien z ich wykorzystaniem przez montażystów Internorm zapobiega tworzeniu się mostków termicznych w obrębie łączenia okien z murem.

Okna bez mostków termicznych to podstawowy element domu pasywnego. Dzięki nim ciepło nie ucieka z wnętrza domu nawet w najbardziej newralgicznych miejscach, a rachunki za ogrzewanie są znacznie niższe.

jak przebiega montaż mowo.jpg

Jak przebiega montaż MOWO?

Praca rozpoczyna się naturalnie od przygotowania nawierzchni, w której będzie mocowane okno. Obejmuje to również czyszczenie i gruntowanie. Następnie fachowcy mierzą i oznaczają otwory. Mając już dokładne dane, używając tarczy do drewna, przycinają profile instalacyjne i nawiercają w nich otwory do wkrętów. Po tej czynności przychodzi czas na gruntowanie i wstrzykiwanie warstw kleju za pomocą specjalnego pistoletu. Wtedy można już montować profile instalacyjne w przygotowanym wcześniej miejscu – w kolejności od dołu do góry. Dociskając i wyrównując, roboczo mocujemy stelaż ściskiem stolarskim. Na końcu wystarczy utrwalić połączenie wkrętami. Wewnątrz profilu instalacyjnego wklejamy profil okienny i możemy cieszyć się ciepło zamontowanym oknem bez mostków termicznych.

Czekamy na Ciebie w katowickim Showroomie!

Jeżeli chcesz poznać wszystkie techniczne szczegóły i możliwości systemu MOWO, zapraszamy na konsultację do Showroomu Internorm w Katowicach. Nasi eksperci czekają na Twoje pytania!

Internorm Showroom Katowice sala prezentacyjna montaż MOWO.jpg

Z całą pewnością wpływ na jakość ocieplenia naszego domu ma nie tylko materiał okien, ale również sposób ich montażu. Poszukiwanie alternatywnych, sprawdzonych i ekonomicznych rozwiązań stanowi ważny element każdego remontu i każdej budowy.

Dowiedz się więcej o montażu!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF