Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Internorm oferuje technologię FIX-O-ROUND

Kategorie: montaż  
Zdjęcie Internorm oferuje technologię FIX-O-ROUND

Standardowa technika wstawiania szyb polega na mocowaniu oszklenia do ramy okiennej wyłącznie punktowo, miejscowo. Od kilkunastu lat marka Internorm wyprzedza jednak konkurencję innowacyjną technologią FIX-O-ROUND, która w największym skrócie polega na klejeniu szyby po całym obwodzie.

Rok 2002 zapisał się w historii marki Internorm długim pasmem sukcesów. Właśnie wtedy austriacka firma zdobyła pozycję lidera w branży okiennej. W tej roli zaprezentowała światu nowe produkty, sygnowane jako seria Dimension. Jednocześnie przez austriacką markę została wprowadzona nowoczesna technika wstawiania szyb, zwana FIX-O-ROUND. Przyjrzyjmy się jej dokładniej.

Jak to jest zrobione

Jeżeli nie interesujesz się światem okien w stopniu zaawansowanym, prawdopodobnie technika wstawiania szyb klejeniem po całym obwodzie nie wydaje Ci się niczym zaskakującym, odkrywczym, trudnym. Tymczasem nikt nie wpadł na to wcześniej! Może więc nie jest to tak proste, jak się wydaje?

Najpierw ramę, już zespawaną, rozpiera się od wewnątrz. Do środka wkłada się, centralnie, szybę (nie ma znaczenia z jakiego modelu, marka Internorm wprowadziła to rozwiązanie jako standard). Pomiędzy szybę a ramę nakłada się profesjonalny, trwały klej. Zostaje jedynie połączenie elementów i przykrycie złączenia listwą.

Specjalistyczna technika wstawiania szyb FIX-O-ROUND wymagała dużych nakładów i sporego zaangażowania. Jak podkreślają specjaliści Internorm, na same innowacje wydają dziesiątki milionów euro. Takie rozwiązania jak właśnie opisywane klejenie szyb są możliwe w realizacji dzięki wykorzystaniu specjalistycznych maszyn i narzędzi w austriackich zakładach, w których powstają produkty Internorm.

Zalety rozwiązania FIX-O-ROUND

 • Przejęcie funkcji statycznej przez oszklenie. Solidnie przytwierdzona szyba efektywnie zastępuje standardowe rozwiązania, takie jak stalowe wzmocnienia.
 • Ograniczenie utraty nagromadzonej energii. Klejenie po całym obwodzie zapewnia mniejszą przepuszczalność wilgoci i chłodu.
 • Wsparcie dla izolacji dźwiękowej.
 • Poprawa bezpieczeństwa przez zwiększenie stabilności i odporności na mechaniczne uszkodzenie.
 • Dodatni wpływ na wieloletnią eksploatację okien i zwolnienie zużywania się zastosowanych materiałów.

Podsumowując, warto przeanalizować, w jaki sposób technika wstawiania szyb wpływa na jakość i funkcjonalność całego okna. Internorm dzięki nieustannemu rozwojowi swoich autorskich technologii może liczyć na utrzymywanie pozycji europejskiego lidera branży, który wyznacza trendy i gwarantuje satysfakcję klientów – również w tym ważnym aspekcie, jakim jest technika wstawiania szyb.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF