Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jak dobrac ciepłe drzwi do domu

Kategorie: drzwi  
Zdjęcie Jak dobrac ciepłe drzwi do domu

Drzwi wejściowe pełnią zasadnicza rolę w każdym domu. Stoją otworem przed miłymi gośćmi, strzegą rodzinnego miru. Przy remoncie lub budowie każdy z nas staje przed poważnym dylematem – jakie drzwi wybrać? Jeżeli masz podobny problem, poznaj 7 kryteriów, które musisz wziąć pod uwagę, aby zdecydować o wyborze idealnych, ciepłych drzwi wejściowych.

Ciepłe drzwi do domu

#1 Izolacja

Niestety, bardzo często zapominamy, że z perspektywie termoizolacji budynku drzwi odgrywają taką samą rolę jak okna. Stanowią wypełnienie otworów, które „rozszczepiają” naturalną ochronę cieplną każdej zabudowanej konstrukcji. Nie wystarczy więc wstawić pierwszej lepszej futryny i cieszyć się komfortem. Owszem – otwór możesz zamknąć wszystkim, jednak nie dziw się potem, że wilgoć i chłód opanowują dom, niszcząc go od środka. Dlatego gdy staniesz przed koniecznością wyboru drzwi, sprawdź ofertę pod kątem współczynnika izolacji ciepła. Wybór maksymalnie szczelnych, odpornych okien pozwoli na realne oszczędności na zużywanej energii.

#2 Materiał

Z kwestią izolacji związany jest kolejny aspekt – materiał, z którego wykonano drzwi. Niekiedy produkt tworzony jest wyłącznie w oparciu o drewno, innym razem o aluminium, jeszcze w innych przypadkach na bazie drewniano-aluminiowej syntezy. Każdy z materiałów ma swoje plusy i minusy. Istnieją kolejne szczegóły, które trzeba doprecyzować. Jeżeli drewno, to jakie? Aluminium, ale jak grube? Podobnie jak w przypadku okien – nie ma jednego, idealnego rozwiązania. Drewno i aluminium mają swoje wady i zalety. Pomyśl również o specyfice pogody w okolicy. Odporność na czynniki atmosferyczna jest ważniejsza, niż myślisz.

Jak dobrac ciepłe drzwi do domu

#3 Design

Czynnik decydujący w większości przypadków? Zapewne. Nie ma się czemu dziwić. Drzwi zewnętrzne to stosunkowo duży wydatek i bardzo reprezentacyjny element domu. Zanim wpuścisz gości do środka, każdy przejdzie przez próg. Jeżeli z podziwem dla jakości i stylu wykonania drzwi – będziesz się cieszyć, co naturalne. Przy wyborze okien drewniano-aluminiowych ogromne znaczenie ma opcja indywidualnego wykończenia. Kolor, klamki, próg, możliwość malowania – pomyśl o tym przed zamówieniem.

ciepłe drzwi do domu

#4 Seria

Kolejna rzecz związana ze sferą wizualną. Drzwi czołowych producentów mogą być tworzone w ramach stylistycznej serii, na przykład w połączeniu z drzwiami do garażu lub oknami. Możliwość dopasowania produktów pod tym kątem ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale również praktyczne. Seria oznacza bowiem zwykle zbliżone lub identyczne właściwości – termoizolacyjne, materiałowe, technologiczne. Spójność będzie więc kluczem zakupów „na raz”.

#5 Bezpieczeństwo

Mówi się, że nie ma idealnych zabezpieczeń. To prawda, przed intensywnym atakiem nie ma stuprocentowej ochrony, co zmienia faktu, że powinieneś zrobić wszystko, by w maksymalny sposób zabezpieczyć bezpieczeństwo oraz mienie mieszkańców budynku. Bezpieczne drzwi zewnętrzne są wytrzymałe na fizyczne ataki, posiadają skomplikowany zamek oraz ukryte mechanizmy. Świetnie, jeżeli podłączysz do nich alarm oraz inteligentne, mobilne rozwiązania. Warto korzystać z najnowszych technologii.

bezpieczne drzwi do domu

#6 Dodatkowe atuty

Aby drzwi okazały się ciepłe, wytrzymałe, nowoczesne, ale i konkurencyjne na rynku, najlepsi producenci sięgają po innowacje. Obejmują one wykorzystanie dodatkowych materiałów i technologii izolacyjnych. Z tej perspektywy ważne okazują się kolejne kryteria – na przykład szczelność przed niepożądanymi dźwiękami dobiegającymi z zewnątrz. Drzwi dla ciepła? Nie tylko! Zadbaj też o komfort.

#7 Cena

Jeżeli chcesz mieć naprawdę ciepły dom, zapytasz o cenę dobrych drzwi na samym końcu. Wiesz bowiem, że w tym przypadku nawet najdroższa inwestycja bardzo szybko się zwraca. Optymalny wybór drzwi daje realną oszczędność nawet kilkudziesięciu procent dotychczasowych wydatków na energię. Grzej mniej, odczuwaj ciepło i komfort i wybierz mądrze!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF