Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Montaż okien – ciepły montaż

Kategorie: drzwi   innowacje   montaż  
Zdjęcie Montaż okien – ciepły montaż

Ciepły montaż u wielu osób powoduje mieszane uczucia. Z jednej strony zachęca nas perspektywa oszczędności energii a z drugiej jednak, montaż w warstwie docieplenia kojarzy im się z procesem czasochłonnym i niezwykle kosztownym. Jak jest naprawdę z ciepłym montażem?

Czym jest ciepły montaż?

Ciepły montaż, zwany montażem MOWO jest stosunkowo nową metodą instalowania okien oraz drzwi tarasowych, w warstwie ocieplenia. Najczęściej stosuje się go w nowoczesnym budownictwie, energooszczędnym i pasywnym. Montaż MOWO pozwala osiągnąć dużo lepszą izolację termiczną niż montowanie okien tradycyjnymi metodami. W ciepłym montażu nie stosuje się pianki poliuretanowej. Do wykonania montażu okien wykorzystuje się natomiast profile termoizolacyjne i nośne, taśmę rozprężną, szybkowiążący klej oraz podkład gruntujący. Wszystkie okna Internorm montowane są z wykorzystaniem ciepłego montażu.

W jaki sposób zamontować okna metodą MOWO?

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy wykonają szybko i sprawnie montaż okien, zapewniając tym samym ich bezproblemowe funkcjonowanie. Kupując okna Internorm mogą Państwo liczyć na czysty i precyzyjny montaż okien.

Przystępując do montażu, należy w pierwszej kolejności sprawdzić czy wymiary okna i otworu w ścianie pasują do siebie. Następnie należy przyciąć na odpowiedni wymiar profile nośne montażowe oraz nawiercić otwory w profilach łącznych, które mają za zadanie utrzymać profil okna w miejscu przez czas schnięcia kleju. Warto również odpowiednio zagruntować mur, co zagwarantuje lepsze wiązanie kleju.

ciepły montaż okien w warstwie ocieplenia techniką mowo.jpg

Budujesz dom? Zapytaj o wycenę okien z montażem!

Następny etap to moment nałożenia kleju na profil nośny. Klej należy nanieść w dwóch wstęgach, oddalonych o około 20 mm od krawędzi profilu. Przekrój wstęgi powinien przyjąć kształt trójkąta. Po nałożeniu kleju, profile poziome i pionowe należy mocno docisnąć do muru i przytwierdzić wkrętami. Po ich zamontowaniu stworzona zostanie rama okienna.

Następnym krokiem jest przyklejenie profilu z polistyrenu ekstradowanego do progu termoizolacyjnego okna, a do profilu montażowego taśmy rozprężnej. Zastosowanie tych elementów pozwoli wypełnić przestrzeń między profilem montażowym, a ramą okienną tworząc dokładną izolację. Powstałą ościeżnicę wystarczy zamontować w ramie.

Ostatnim krokiem jest przykręcenie ościeżnicy do profili nośnych za pomocą wkrętów. Na profile nośne należy przykleić kolejne profile, ułatwiające połączenie okna z systemem ocieplającym elewację. Próg okna należy odizolować od wilgoci przy wykorzystaniu pasa folii z tworzywa EPDM. Następne po oczyszczeniu i zagruntowaniu posadzki należy zabezpieczyć próg okna za pomocą taśmy butylowej.

Ten sposób montażu pozwala na szybkie wykonanie prac wykończeniowych wewnątrz domu a jednocześnie zapewnia większą szczelność. Warto dodać, iż okna montowane metodą MOWO dużo łatwiej wymienić w późniejszym czasie na nowe.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF