Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Montaż w warstwie ocieplenia - MOWO

Kategorie: montaż  
Zdjęcie Montaż w warstwie ocieplenia - MOWO

Zgodnie z przyjętymi przez Parlament i Radę Unii Europejskiej postanowieniami Dyrektywy 2010/31/UE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, od 1 stycznia 2021 r. budowanie domów o „niemal zerowym zużyciu energii” (od 1 stycznia 2019 r. nowo powstałych budynków administracji publicznej) stanie się obowiązkiem wszystkich inwestorów w Europie.

W tym kontekście, rozwiązaniem przyszłości staje się sprawdzony w budownictwie energooszczędnymi pasywnym system illbruck MOWO, w którym okna są montowane w płaszczyźnie izolacji termicznej budynku celem ograniczenia wartości liniowych mostków cieplnych.

To pierwsze i jak na razie jedyne rozwiązanie montażu okien w ociepleniu bazujące na spoinie klejowej przenoszącej obciążenia, które uzyskało certyfikat IFT Rosenheim (według wytycznych MO-01/1 oraz MO-02/1). Na podstawie programu obejmującego kilkanaście różnych badań, potwierdzono wszystkie, stawiane systemowi założenia projektowe.

Energooszczędny

Co to wszystko oznacza dla inwestora? Z pewnością realne ograniczanie wartości liniowych mostków cieplnych, ale też możliwość wcześniejszej adaptacji wnętrz. Jak dotąd, inwestor musiał czekać na ocieplenie domu, aby móc uszczelnić zamocowane uprzednio okno w warstwie ocieplenia. System illbruck MOWO, umożliwia pełne zamknięcie otworu już po 24 godzinach, zatem inwestor nie jest pozostawiony samemu sobie z problemem kontynuacji montażu, a konkretnie jego części związanej z uszczelnieniem – zamknięciem przegrody okiennej. Ponadto system umożliwia późniejszą wymianę okien bez uszkodzenia elewacji. System przeznaczony jest do energooszczędnego, pasywnego, jak również blisko zero-energetycznego budownictwa.

montaz-i-serwis-.jpg

Hermetyczny

Współczynnik infiltracji powietrza wynosi a < 0,1 [m3/m·h·daPa2/3], a więc może występować w duecie z najbardziej szczelną stolarką w 4 klasie przepuszczalności powietrza.

Cichy

Podczas gdy tradycyjny system montażu wysuniętego przed lico muru uzyskał w badaniach izolacyjność na poziomie zaledwie 19 dB, przy zastosowaniu systemu illbruck MOWO uzyskano wartość 36 dB. Dzięki zastosowaniu uszczelniacza hybrydowego SP525 system uzyskał wartość 43 dB. To wynik, jakiego obecnie nie osiąga żaden inny system. Dzięki temu nie jest wymagana dodatkowa ochrona przed hałasem, np. w postaci paneli wygłuszających.

Rekomendacja

Rozwiązanie jest rekomendowane w najnowszych wytycznych ITB nr B6/2016.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF