Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Najlepsze materiały izolacyjne - standard Internorm

Kategorie: innowacje   montaż  
Zdjęcie Najlepsze materiały izolacyjne - standard Internorm

Pianka izolacyjna, rdzeń I-tec core, świetne gatunkowo aluminium – to tylko część materiałów, które gwarantują odpowiedni stopień izolacyjności okien Internorm. Zanim porównasz wybrane modele, sprawdź, z czego są zbudowane i jak ich poszczególne elementy wpływają na ochronę przed wilgocią i zimnem. Dowiedz się, jakie materiały izolacyjne decydują o wysokiej jakości okien Internorm.

I-tec Core

Jednym z innowacyjnych rozwiązań marki Internorm jest specjalny, drewniany rdzeń stosowany w najnowszych oknach austriackiego producenta. Wykonuje się go wyłącznie z pełnego drewna, warstwowo, w sposób przypominający belki dachowe czy inne najbardziej nośne elementy konstrukcyjne. W tym rozwiązaniu nie chodzi jednak tylko o nośność – takie cechy materiału jak odporność na wilgoć i elastyczność wpływają bowiem na poziom izolacji całego okna.

Pianka izolacyjna

Na efektywność energetyczną okien Internorm mają wpływ różne materiały, m.in. pianka izolacyjna. Stosuje się ją nie tylko do wewnętrznej konstrukcji produktów, ale również do samego montażu w otworze. W tym przypadku profesjonaliści sięgają najczęściej po piankę poliuretanową lub mineralny materiał izolacyjny. Pianka izolacyjna korzystnie wpływa na izolację energetyczną i akustyczną, chroniąc przed zbędnym hałasem i ograniczając konieczność dogrzewania pomieszczenia.

Uszczelki

Kolejny materiał wysokiej jakości, który jest stosowany w oknach Internorm, to uszczelki. Ktoś może zapytać: „co w tym oryginalnego?”. Otóż już w 1979 roku wprowadzenie na rynek systemu trzech szyb i trzech uszczelek (Internorm3) było czymś rewolucyjnym i spektakularnym. Dziś Internorm nadal stosuje uszczelki i, co ważne, w przeciwieństwie do niektórych konkurencyjnych producentów, po całym obwodzie, zapewniając lepszą wydajność energetyczną.

Aluminium

Nie tylko pianka izolacyjna stanowi podstawową warstwę izolacyjną okna. Równie, a nawet bardziej istotne jest sięganie przez producentów po wydajne surowce służące do tworzenia profili. Znakomitym materiałem pod tym względem jest aluminium, które cechuje się dużą wytrzymałością i jednocześnie funkcjonalnością. Tajemnica tego surowca tkwi w stopach zawierających między innymi krzem oraz magnez, które utwierdzają profile. W oknach stosuje się je w roli kształtowników, łącząc je ze sztuczną wkładką (z polimidu i włókna szklanego), co jest nazywane „ciepłym profilem”. Internorm podbija rynek interesującymi połączeniami aluminium z drewnem, a także z PCV.

Drewno

Zastanawiasz się, dlaczego domki w górach, pokryte śniegiem, trzymają się tak dobrze? Otóż wraz z upływem czasu i spadkiem temperatur drzewo poprawia swoją izolacyjność, również w oknach. Internorm w swojej ofercie sięga po roślinne, solidne materiały z całego świata, dzięki czemu gwarantuje swoim klientom różne wzory przy niezmiennie wysokiej jakości.

PCV

Czy raczej poprawniej będzie napisać PVC. Surowiec tani w produkcji, za sprawą którego Internorm zmienił branżę okien na zawsze. Od czasu unijnej standaryzacji producenci są zobowiązani do badania swoich materiałów, wskazywania ich klas. Jako klienci mamy prawo pytać, jakiej klasy są poszczególne elementy albo czy są dostępne certyfikaty potwierdzające konkretne właściwości – na przykład energetyczne. Samo PCV nie jest surowcem szczególnie kojarzonym z termoizolacją, ale za sprawą odpowiedniej konstrukcji i myśli technologicznej specjaliści z Internorm potrafią wykorzystać jego atuty i synergicznie połączyć z powyższymi materiałami, takimi jak bezkonkurencyjna pianka izolacyjna czy drewniane i aluminiowe elementy.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF