Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Nieprawidłowy montaż okien – na co zwrócić szczególną uwagę

Kategorie: montaż  
Zdjęcie Nieprawidłowy montaż okien – na co zwrócić szczególną uwagę

Jeżeli decydujemy się na zakup nowych okien, najważniejsza jest ich jakość, możliwości. Często zapominamy jednak, że to od prawidłowego montażu zależy, czy wybrany system będzie w stanie optymalnie spełniać swoje zadania. O tym, na co zwrócić szczególną uwagę, rozmawiamy dziś z ekspertem z salonu Internorm w Katowicach.

Dzień dobry; dlaczego montaż okien jest tak istotny? Przecież okna objęte są wieloletnią gwarancją...

Witam. Przede wszystkim należy podkreślić fakt, że nieprawidłowy montaż może zniweczyć cały plan, z którym przystępujemy do remontu. Możemy zniszczyć zarówno okna, jak i ściany, a najczęściej jedno i drugie. Jeszcze gorsze wydają się niezauważalne na pierwszy rzut oka drobne błędy, które mogą prowadzić do rozszczelnienia, braku izolacji, dostania się wilgoci do wewnątrz... Co do gwarancji, oczywiście, Internorm przyznaje ją na okres 10 lat, ale w przypadku kilku rodzajów usterek jesteśmy zmuszeni sprawdzić, czy przyczyną nie okazuje się nieprawidłowy montaż lub mechaniczne uszkodzenie. Odpowiadamy przede wszystkim za naszą technologię i wykonanie okien.

Polacy słyną w świecie jako dobrzy fachowcy. Czy montażu okna można dokonać samodzielnie?

Nie wydaje mi się, by było to kwestią talentu. To po prostu umiejętność, której trzeba uczyć się na dobrych materiałach i według określonych, ściśle przestrzeganych zasad. Dysponując narzędziami, wytycznymi od producenta i posiadając wieloletnie doświadczenie nie powinniśmy mieć problemu z prawidłowym montażem okien. Okna wymienia się jednak rzadziej niż kran albo gniazdko, dlatego „lepiej nie próbować tego w domu” i zaufać prawdziwym specjalistom w tej dziedzinie.

Jakie błędy można popełnić montując okna i czym skutkują?

Nieprawidłowości mogą pojawić się w zasadzie na każdym etapie montażu. Nieodpowiedni otwór w ścianie, nieużywanie kotew i dybli lub stosowanie ich niezgodnie ze sztuką, niewskazane wykorzystanie klinów, brak uszczelnienia, używanie pianki do wszystkiego, niezwracanie uwagi na wytyczne i popełnione błędy... Lista przewinień jest długa. W sytuacji klienta szukałbym naprawdę doświadczonej ekipy. Będąc budowlańcem z ambicjami – po prostu przestrzegałbym zasad i stosował się do kilku prostych reguł, a przede wszystkim: porządku i właściwej kolejności.

Czy nieprawidłowy montaż skutkuje wyłącznie słabym efektem wizualnym?

Zdecydowanie nie tylko! Może znacząco obniżyć właściwości energooszczędne, a przecież po to najczęściej decydujemy się na remont. Po co tracić czas i pieniądze, skoro nie przyniosą pożądanych skutków? O tym, że nieprawidłowy montaż okien może wpływać nawet na zdrowie, najlepiej świadczy prosty przykład. Jeżeli w szczelinie montażowej „fachowiec” ograniczy się jedynie do pianki montażowej, w okresie zimowym para wodna będzie skraplać się na piance. Na wilgotnych oknach wkrótce pojawi się pleśń...

Jak zatem uchronić się przed niepożądanymi skutkami wymiany okien?

Jako pracownik firmy Internorm mogę ze swojej strony wskazać optymalne, naszym zdaniem, rozwiązanie godne XXI wieku. W ramach współpracy z klientem dostarczamy nie tylko okna, ale dbamy również o to, by montażem zajęli się nasi firmowi fachowcy. W ten sposób marka Internorm towarzyszy klientowi zarówno tutaj, w katowickim showroomie, ale również w remontowanym mieszkaniu lub na placu budowy. Spokojnie, nie gryziemy! (śmiech)

Dziękuje za rozmowę.

Dziękuję i zapraszam do sprawdzenia oferty Internorm! Zawsze warto sięgać po dobre okna, a potem pamiętać o ich prawidłowym montażu!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF