Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Sterowania domem z poziomu tableta - czy to możliwe

Kategorie: innowacje   dom inteligentny  
Zdjęcie Sterowania domem z poziomu tableta - czy to możliwe

W dobie wszechobecnej cyfryzacji i ułatwień mobilnych żaden rodzaj aplikacji nie powinien nas dziwić. Wodze wyobraźni są popuszczane coraz wyraźniej, a kolejne granice przekraczane, często z ogromną korzyścią dla wygodnego z natury człowieka. Czy można zatem sterować naszym najbliższym otoczeniem – domem – z poziomu tabletu? Praktyka pokazuje, że jak najbardziej, czego najlepszym dowodem jest funkcjonowanie aplikacji I-tec SmartWindow.

Czym jest inteligentny dom

Elektronika na dobre zagościła w naszym codziennym życiu. Od lat jej wykorzystanie w architekturze przemysłowej i budynkach – tak służbowych, jak i mieszkalnych – nikogo nie dziwi. Przełom stanowi natomiast nowatorskie podejście polegające na połączeniu wszystkich elementów w całość, czyli jeden system składający się na inteligentny budynek. Próbując zdefiniować pojęcie inteligentnego budownictwa, należy z góry odrzucić skojarzenie z konkretnym produktem lub wizualizacją jednego typu urządzeń. To po prostu ogólne określenie inteligentnego systemu zaprojektowanego w celu maksymalnej wygody i komfortu mieszkania lub pracy.

Źródła i funkcje

Dziś na rynku dostępne są takie udogodnienia jak I-tec SmartWindow, jednak nie zawsze sytuacja była tak oczywista. Źródeł inteligentnych domów należy upatrywać w rozwoju przemysłu, który z dekady na dekadę postępował (i postępuje nadal) wyłącznie w kierunku większej automatyzacji i kontroli procesów. Jeśli można zautomatyzować ogromną produkcję, to kwestią czasu było zaprojektowanie analogicznych procesów na mikroskalę. Skalę pojedynczego domu.

iPhone_iPad_Gateway_Internorm2.jpg

Inteligentny dom może łączyć w sobie takie zadania jak komunikacja, oświetlenie, ogrzewanie, wentylacja, bezpieczeństwo, alarmowanie, monitoring, analiza warunków pogodowych, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, rozpoznawanie osób itd. W dobie rozwoju aplikacji i myśli informatycznej – możliwości są praktycznie niczym nieograniczone. No, może z wyjątkiem budżetu, mówimy wszakże o nowoczesnych produktach, indywidualnych zamówieniach i stosunkowo drogich rozwiązaniach.

korzysci-domy-pasywne.jpg

I-tec SmartWindow System

Bardzo interesującym przykładem łączenia funkcji i sterowania, wydawałoby się, nieprzystosowanymi do tego elementami domu jest produkt austriackiej firmy Internorm: I-tec SmartWindow System. Stanowi on, ni mniej, ni więcej, aplikację mobilną działającą w środowiskach Apple iOS oraz Google Android – a więc na większości smartfonów i tabletów dostępnych tak na polskim, jak i międzynarodowym rynku urządzeń elektronicznych.

wentylacja-i-tec-jak-wybudowac-cieply-dom.jpg

I-tec SmartWindow, darmowa apka dostępna poprzez Google Play oraz App Store, ma za zadanie ułatwić sterowanie dwoma flagowymi rozwiązaniami austriackiego producenta (w gałęzi innowacji): I-tec Zacienienie oraz I-tec Wentylacja. Pierwszy system umożliwia inteligentne zdalne zacienianie pomieszczeń pod naszą nieobecność. Warto mieć świadomość korzyści z takiego rozwiązania. Mianowicie dzięki niemu w każdej chwili można odsłonić lub zasłonić pokój albo biuro – obojętnie, czy przed wzrokiem zbyt ciekawego przechodnia, czy przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Z I-tec SmartWindow System sterowanie jest łatwiejsze, niż myślisz.

i-tec-zacienienie.jpg

Z kolei I-tec Wentylacja służy, jak sama nazwa wskazuje, do wentylowania pomieszczeń z jednoczesnym nastawianiem na skuteczność oraz energooszczędność. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z nieefektywności wietrzenia pokoju poprzez otwieranie okna, szczególnie zimą. Do środka przedostaje się chłód i wilgoć, a drogie ogrzewanie idzie na marne; znów trzeba dogrzewać, a rachunek na koniec miesiąca bynajmniej się nie zmniejsza. System Internorm polega na zamontowaniu wewnątrz okna specjalnego wymiennika ciepła, niewielkiego urządzenia, które filtruje powietrze bez większych strat energii. Oszczędność ciepła sięga nawet 86%! Koniec z niekorzystnym otwieraniem okien, przeciągami, niemiłymi zapachami oraz alergenami z zewnątrz! I-tec Wentylacja to wygodne i, co najważniejsze, w pełni bezpieczne wietrzenie przez cały czas. Gdziekolwiek jesteś i jeśli tylko masz dostęp do Sieci, możesz nim sterować z poziomu tabletu, za pomocą aplikacji I-tec SmartWindow.

Podsumowując – warto traktować innowacyjne rozwiązania jako coś więcej niż tylko sezonową ciekawostkę dla fanów elektroniki. Prędzej czy później pewne systemy na stałe zagoszczą w naszym codziennym życiu. Czy warto odwlekać ten moment w czasie? Zacznij żyć smart już dziś, choćby poprzez zmianę nawyków związanych z oknami.

Znajdź okna dla siebie: okna Internorm.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF