Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Wentylacja Internorm I-tec

Kategorie: innowacje  
Zdjęcie Wentylacja Internorm I-tec

Codzienne wietrzenie pomieszczeń, które z punktu widzenia zdrowia i komfortu życia jest obowiązkiem, często sprawia wiele problemów. Owady wlatujące latem przez uchylone okno czy chłód wkradający się zimą do środka to tylko niektóre z nich. A gdyby tak dało się wietrzyć bez konieczności otwiera okien? Innowacyjna wentylacja i-tec od firmy Internorm udowadnia, że jest to możliwe.

O zaletach wietrzenia mieszkania, domu czy biura nie trzeba nikogo przekonywać. Zdrowie, brak wilgoci, lepsze samopoczucie i najzwyklejszy komfort życia przemawiają za tym, żeby codziennie otwierać okna w celu wentylacji. Niestety otwarte okno może powodować niepożądane skutki, z których najdotkliwsze jest wychłodzenie pomieszczenia w okresie zimowym. Poprzez uchylone przez kilka minut okno szybko wydostaje się ciepło nagromadzone w efekcie ogrzewania, co oznacza wymierne straty finansowe. Z kolei latem przeszkodą w otwieraniu okna mogą być insekty i owady lub gorące promienie słoneczne, które dostają się do środka i nadmiernie nagrzewają wnętrze. Jak znaleźć wyjście z tej pułapki i sprawić, żeby wietrzenie mieszkania nie wiązało się z negatywnymi konsekwencjami? Odpowiedzią jest wentylacja i-tec od firmy Internorm.

Automatyczna wentylacja bez otwartych okien

Wentylacja i-tec to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na optymalne wietrzenie pomieszczeń nawet przy zamkniętych oknach. Odbywa się ono przez 24 godziny na dobę i dostosowuje się do aktualnych warunków panujących na zewnątrz i w danym pomieszczeniu. Dzięki temu zapomnisz o otwieraniu i zamykaniu okien w określonych godzinach, co przy dużej liczbie pomieszczeń jest niemałym wysiłkiem. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni w danym momencie tryb działania lub indywidualnie wyregulować poszczególne elementy systemu w taki sposób, aby wentylacja i-tec spełniała oczekiwania konkretnego pomieszczenia. Istnieje również możliwość automatycznego działania, które powoduje samoczynne dostosowanie parametrów wentylacji do warunków na podstawie temperatury i wilgotności powietrza obliczanej przez czujniki.

Wentylacja i-tec pozwala zapomnieć o ucieczce ciepła podczas wietrzenia w chłodne dni. W jaki sposób? Poprzez wbudowany wymiennik ciepła, który pozwala oszczędzić aż 93% nagrzanego powietrza oddawanego podczas wentylacji. Straty są więc tak znikome, że nie odczuwa się ich w domowym budżecie, czego bynajmniej nie można powiedzieć o otwieraniu okna zimą. Wentylacja przy zamkniętym oknie wyklucza również ryzyko przedostania się owadów i insektów do wewnątrz pomieszczeń, a także blokuje wilgoć i deszcz, ogranicza hałasy i niweluje przeciągi. Gwarancją czystego powietrza uzyskiwanego za sprawą systemu wentylacja i-tec jest skuteczny filtr przeciwpyłkowy.

system-i-tec-zapobiega-wilgoci.jpg

Design i wygoda

Choć wentylacja i-tec ma wiele zalet, to w praktyce jest małym urządzeniem, które nie rzuca się w oczy i nie wpływa na design okna ani po wewnętrznej, ani po zewnętrznej stronie. W pełni integruje się z oknami firmy Internorm, a jedyny jej ślad to niewielkie wywietrzniki umieszczone w ramie okiennej. System nie burzy więc założeń projektantów, a przy tym jest łatwy w czyszczeniu. Banalnie prosta okazuje się też jego obsługa, która odbywa się poprzez wbudowany panel lub za pośrednictwem specjalnej aplikacji mobilnej na smartfony i tablety. Możliwa jest zatem zdalne korzystanie z tego innowacyjnego rozwiązania, np. podczas wycieczki lub wyjazdu służbowego. Wentylacja i-tec dostępna jest wraz z oknami PVC bądź PVC-aluminium KF 410 i oknem zespolonym PVC-aluminium firmy Internorm.

Jeżeli szukasz innowacyjnego i zdecentralizowanego systemu, który zapewnia automatyczne, bezpieczne, oszczędzane i efektywne wietrzenie pomieszczeń bez Twojego udziału i bez potrzeby otwierania okien, wentylacja i-tec spełni wszystkie Twoje wymagania.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF