Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Wymienniki ciepła to standard w obecnym projektowaniu domów

Kategorie: innowacje  
Zdjęcie Wymienniki ciepła to standard w obecnym projektowaniu domów

Wyobrażasz sobie życie bez wietrzenia mieszkania? Zimą nieznośna duchota i obecność zarazków, a latem trudny do wytrzymania upał – mniej więcej takie mogłyby być efekty. Niestety otwieranie okna w celu wywietrzenia pomieszczeń zimą powoduje straty energii uzyskanej z ogrzewania, a latem skutkuje wpuszczeniem do środka gorącego powietrza. Czy da się zapobiec negatywnym aspektom wietrzenia? Rozwiązaniem może być wbudowany w okno wymiennik ciepła.

Zalety i wady tradycyjnego wietrzenia

Wbudowany w oknie wymiennik ciepła jest niewielkim i praktycznie niewidocznym urządzeniem, które odpowiada za ogrzewanie świeżego powietrza wsysanego do wewnątrz. Sprawia on, że użytkownicy danego pomieszczenia mogą korzystać ze wszystkich zalet, jakie daje wietrzenie i jednocześnie uniknąć jego negatywnych aspektów. Z jednej strony otrzymujemy więc gwarancję dopływu świeżego powietrza, a z drugiej nie ryzykujemy utratą energii nagromadzonej w trakcie ogrzewania i nie doprowadzamy do nagłego spadku temperatury. Wymiennik ciepła przydaje się szczególnie zimą, kiedy realnie przyczynia się do obniżenia rachunków za energię, umożliwiając wietrzenie mieszkania bez otwierania okna.

Wymiennik ciepła na ratunek

Oszczędności zimą to niejedyna zaleta, którą gwarantuje wymiennik ciepła. Ponadto należy docenić możliwość wentylacji pomieszczeń bez konieczności słuchania hałasów z zewnątrz. To rozwiązanie powinny docenić przede wszystkim osoby mieszkające nieopodal ruchliwej ulicy, w sąsiedztwie szkoły czy niedaleko innych miejsc, w których panuje duży hałas. Jako że okno jest zamknięte, a mimo tego pokój się wietrzy, udaje się również uniknąć natrętnych owadów, próbujących przedostać się do wnętrza latem i w ciepłe dni. Wymiennik ciepła z filtrem przeciwpyłowym docenią alergicy, którzy dzięki niemu zablokują niekorzystne dla nich pyłki. Wszystkie te zalety posiada wymiennik ciepła dostępny wraz z oknami firmy Internorm.

Wymiennik ciepła firmy Internorm to niewielkie urządzenie zintegrowane z ramą okna. Co istotne, można je otrzymać wyłącznie z wybranymi modelami okien austriackiego producenta – nie da się go domontować do innych modeli. Za jego sprawą można uzyskać aż ok. 90% oszczędności energii w trakcie wietrzenia pomieszczenia w porównaniu z tradycyjną metodą otwierania okna! Realne oszczędności to jedno, zdrowie – drugie. Wymiennik ciepła dostępny w oknach Internorm spodoba się bowiem alergikom, z myślą o których został on wyposażony w wysokiej jakości filtr przeciwpyłkowy M5.

Oszczędność i wygoda

Wymiennik ciepła zaprojektowany przez austriacką firmę pracuje w kilku trybach, co pozwala dostosować go do indywidualnych potrzeb i wymagań w danym momencie. Gdy potrzebujemy najefektywniejszej wentylacji, włączamy program turbo, a kiedy wystarczy standardowe działanie, aktywujemy tryb automatyczny, w ramach którego system we własnym zakresie dobiera odpowiednie parametry działania. Wymiennik ciepła wbudowany w oknie jest w pełni odporny na zamrożenie i można go w każdej chwili wyłączyć, zamykając klapki.

Aktywując wymiennik ciepła jako jeden z elementów systemu sterowania budynkiem I-tec Smart Windows, możliwa jest jego zdalna obsługa za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na urządzenia wyposażone w systemy Android lub iOS. W efekcie niezależnie od tego, gdzie jesteś, możesz wywietrzyć mieszkanie – bez otwierania okna. Wymiennik ciepła montowany w oknach firmy Internorm daje zatem nie tylko realne oszczędności, ale również niezwykły komfort wynikający z zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF