Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Antywłamaniowe okna drewniane

Kategorie: okna  
Ocena 5
Zdjęcie Antywłamaniowe okna drewniane

Okna drewniane powszechnie kojarzą się z elegancją i klasycznym wzornictwem. Rzeczywiście, materiał, z którego są wykonane oraz ich design sprawiają takie wrażenie. A co z bezpieczeństwem? Czy okna drewniane są w stanie powstrzymać włamywacza przed wtargnięciem do środka?

Okna antywłamaniowe - podstawa bezpieczeństwa

Okna to jeden z najważniejszych elementów decydujących o poziomie bezpieczeństwa nieruchomości i jej mieszkańców. Stosunkowo łatwo je wyważyć, a następnie przedostać się do wewnątrz i niepostrzeżenie zrabować cenne rzeczy, aby uciec tą samą drogą. Chcąc przeciwdziałać włamaniu, należy jak najbardziej opóźnić intruza i utrudnić mu przedostanie się do środka, co pozwala na podjęcie szybkiej reakcji, np. zawiadomienia policji. W tym momencie niezwykle istotną rolę odgrywają okna.

Okazuje się, że patrząc z punktu widzenia bezpieczeństwa, czyli czasu, jaki potrzeba, aby sforsować okno, okna drewniane radzą sobie lepiej niż chociażby konkurencyjne produkty wykonane przy użyciu PCV. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w antywłamaniowe okna drewniane, które stworzono specjalnie z myślą o maksymalnym utrudnieniu włamania i zapewnieniu możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Powstaje jednak pytanie, jak sprawdzić, czy dany model jest rzeczywiście antywłamaniowy, a nie „antywłamaniowy”?

Antywłamaniowe okna drewniane Internorm

Wskaźniki bezpieczeństwa, czyli bezpieczne okna antywłamaniowe

Najważniejszym wskaźnikiem, który pozwala to zweryfikować, są klasy bezpieczeństwa. Obecnie stosuje się 3 klasy: WK1, WK2 i WK3, przy czym im niższa cyfra, tym słabszy poziom zabezpieczeń. Drzwi klasyfikowane do grupy WK1 można sforsować wyłącznie siłą, te z grupy WK2 – siłą i nieskomplikowanymi narzędziami (np. wkrętak) w czasie krótszym niż 3 min., zaś drzwi z grupy WK3 ciężkim narzędziem (np. łomem) w czasie nie krótszym niż 5 min. Powyższa klasyfikacja obejmuje oczywiście również antywłamaniowe drzwi drewniane, dlatego jeżeli szczególnie mocno zależy Ci na bezpieczeństwie, sięgnij po te z grupy WK3 – pamiętaj jednak, że wiąże się to z odpowiednio wyższymi kosztami.

Co ciekawe, większość włamań, w trakcie których przestępca wykorzystuje okna w celu wtargnięcia do budynku, odbywa się nie poprzez zbicie szyby, lecz poprzez wyważenie skrzydła z ościeżnicy. Stąd wniosek, że antywłamaniowe okna drewniane powinny nie tylko posiadać odpowiednio mocną szybę, ale też należycie mocne okucia, którymi trudno manipulować. Optymalnym rozwiązaniem jest całkowite ukrycie okuć, z czego korzystają okna firmy Internorm – wówczas wyważenie nie wchodzi w grę.

bezpieczne antywłamaniowe okna drewniane

Oszklenie i dodatki, czyli szyby antywłamaniowe

Jeśli chodzi o oszklenie, to warto zainwestować w antywłamaniowe szkło laminowane folią PVB, która nie pozwala na rozbicie szyby. Stopień zabezpieczenia danej szyby łatwo sprawdzić na podstawie jej klasy bezpieczeństwa. W czterostopniowej klasyfikacji od P1 do P4 największą wartość z punktu widzenia gwarancji antywłamaniowych mają drzwi zaliczane do grupy P4 – im wyższa cyfra, tym lepsze zabezpieczenia.

Specjalne antywłamaniowe okna drewniane mogą być wyposażone w dodatkowe systemy, funkcje i mechanizmy zwiększające bezpieczeństwo, jak np. klamra zamykana na kluczyk czy czujniki podłączone do systemu alarmowego. Zanim jednak uwierzysz sprzedawcy i kupisz dany produkt, sprawdź, czy posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające jego wysoką jakość. Jeśli nie, to być może jest ona wątpliwa.

Ocena 5

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF