Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Antywłamaniowe okna drewniane

Kategorie: okna  
Zdjęcie Antywłamaniowe okna drewniane

Okna drewniane powszechnie kojarzą się z elegancją i klasycznym wzornictwem. Rzeczywiście, materiał, z którego są wykonane oraz ich design sprawiają takie wrażenie. A co z bezpieczeństwem? Czy okna drewniane są w stanie powstrzymać włamywacza przed wtargnięciem do środka?

Okna antywłamaniowe - podstawa bezpieczeństwa

Okna to jeden z najważniejszych elementów decydujących o poziomie bezpieczeństwa nieruchomości i jej mieszkańców. Stosunkowo łatwo je wyważyć, a następnie przedostać się do wewnątrz i niepostrzeżenie zrabować cenne rzeczy, aby uciec tą samą drogą. Chcąc przeciwdziałać włamaniu, należy jak najbardziej opóźnić intruza i utrudnić mu przedostanie się do środka, co pozwala na podjęcie szybkiej reakcji, np. zawiadomienia policji. W tym momencie niezwykle istotną rolę odgrywają okna.

Okazuje się, że patrząc z punktu widzenia bezpieczeństwa, czyli czasu, jaki potrzeba, aby sforsować okno, okna drewniane radzą sobie lepiej niż chociażby konkurencyjne produkty wykonane przy użyciu PCV. Najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w antywłamaniowe okna drewniane, które stworzono specjalnie z myślą o maksymalnym utrudnieniu włamania i zapewnieniu możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Powstaje jednak pytanie, jak sprawdzić, czy dany model jest rzeczywiście antywłamaniowy, a nie „antywłamaniowy”?

Antywłamaniowe okna drewniane Internorm

Wskaźniki bezpieczeństwa, czyli bezpieczne okna antywłamaniowe

Najważniejszym wskaźnikiem, który pozwala to zweryfikować, są klasy bezpieczeństwa. Obecnie stosuje się 3 klasy: WK1, WK2 i WK3, przy czym im niższa cyfra, tym słabszy poziom zabezpieczeń. Drzwi klasyfikowane do grupy WK1 można sforsować wyłącznie siłą, te z grupy WK2 – siłą i nieskomplikowanymi narzędziami (np. wkrętak) w czasie krótszym niż 3 min., zaś drzwi z grupy WK3 ciężkim narzędziem (np. łomem) w czasie nie krótszym niż 5 min. Powyższa klasyfikacja obejmuje oczywiście również antywłamaniowe drzwi drewniane, dlatego jeżeli szczególnie mocno zależy Ci na bezpieczeństwie, sięgnij po te z grupy WK3 – pamiętaj jednak, że wiąże się to z odpowiednio wyższymi kosztami.

Co ciekawe, większość włamań, w trakcie których przestępca wykorzystuje okna w celu wtargnięcia do budynku, odbywa się nie poprzez zbicie szyby, lecz poprzez wyważenie skrzydła z ościeżnicy. Stąd wniosek, że antywłamaniowe okna drewniane powinny nie tylko posiadać odpowiednio mocną szybę, ale też należycie mocne okucia, którymi trudno manipulować. Optymalnym rozwiązaniem jest całkowite ukrycie okuć, z czego korzystają okna firmy Internorm – wówczas wyważenie nie wchodzi w grę.

bezpieczne antywłamaniowe okna drewniane

Oszklenie i dodatki, czyli szyby antywłamaniowe

Jeśli chodzi o oszklenie, to warto zainwestować w antywłamaniowe szkło laminowane folią PVB, która nie pozwala na rozbicie szyby. Stopień zabezpieczenia danej szyby łatwo sprawdzić na podstawie jej klasy bezpieczeństwa. W czterostopniowej klasyfikacji od P1 do P4 największą wartość z punktu widzenia gwarancji antywłamaniowych mają drzwi zaliczane do grupy P4 – im wyższa cyfra, tym lepsze zabezpieczenia.

Specjalne antywłamaniowe okna drewniane mogą być wyposażone w dodatkowe systemy, funkcje i mechanizmy zwiększające bezpieczeństwo, jak np. klamra zamykana na kluczyk czy czujniki podłączone do systemu alarmowego. Zanim jednak uwierzysz sprzedawcy i kupisz dany produkt, sprawdź, czy posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające jego wysoką jakość. Jeśli nie, to być może jest ona wątpliwa.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF