Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Białe okna z nowoczesną stylistyką - połączenie idealne

Kategorie: okna  
Zdjęcie Białe okna z nowoczesną stylistyką - połączenie idealne

Nowoczesne budownictwo pozwala na stosowanie wielu ciekawych rozwiązań architektonicznych i dekoratorskich. Okna białe przestają się dzisiaj kojarzyć z wymuszoną prostotą i najbardziej ekonomicznymi rozwiązaniami. Nowoczesny, elegancki design pozwala na wykorzystanie białych okien do wykończenia domu w modny i spójny sposób. Biel w ostatnich latach zyskuje na popularności i należy do ciekawszych kolorystycznych rozwiązań architektonicznych i dekoracyjnych.

Nowoczesne okna

W dzisiejszych czasach nowoczesna technologia wiąże się ściśle z takimi aspektami budownictwa i architektury jak chociażby kolorystyka. Jeśli chodzi o okna białe, to mają one ogromny wpływ na budownictwo pasywne i energooszczędne. Wynika to oczywiście z faktu, że budownictwo tego rodzaju stawia duży nacisk na jasne i przestrzenne wnętrza.

nowoczesne-okna-z-nowoczesna-stylistyka.jpg

Nowoczesne okna pasywne i energooszczędne charakteryzują się odpowiednimi współczynnikami przenikania promieni słonecznych i ich przepuszczalności. Powinny być jednak nie tylko ciepłe, ale także, odpowiednio duże, aby w pełni spełniały swoje zadanie. To właśnie duże przeszklenia, szczególnie od dobrze nasłonecznionej strony południowej, sprawiają, że tego typu okna idealnie nadają się do nowoczesnego typu budownictwa, zapewniając zmniejszenie wydatków na ogrzewanie i dbałość o środowisko naturalne.

Oprócz dobrych współczynników izolacyjności okna pasywne i energooszczędne muszą mieć specjalny pakiet szybowy. Zbyt mało szyb (i przestrzeni między nimi) doprowadzi do większych niż oczekiwane strat ciepła, natomiast za dużo sprawi, że wnętrza będę ciemne, pozbawione odpowiedniej ilości światła, a co za tym idzie nie będą odpowiednio dogrzane. Dlatego też okna białe będą się dobrze sprawdzać dzięki dodatkowemu rozjaśnieniu pomieszczeń.

kf-410-nowoczesne-okna-z-nowoczesna-stylistyka.jpg

Nowoczesna kolorystyka

Okna białe idealnie wkomponują się nie tylko w bryłę domu pasywnego i energooszczędnego ze względu na funkcjonalność bieli, rozświetlającej wnętrza, ale także ze względu na powracającą modę na ten kolor. Dzisiejszy nacisk na surowe, skandynawskie wnętrza, na minimalizm i oszczędność wystroju sprzyja eksponowaniu tego koloru, w związku z czym okna białe stają się wyrazem nowoczesnego stylu w budownictwie.

Okna białe dodają wystrojowi świeżości. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz podkreślają charakter budynku, wzmagając poczucie nowości i nowoczesności. Jednym z ich największych atutów, sprawiających, że są tak chętnie wybierane przez budujących domy, jest niezliczona niczym nieskrępowana możliwość łączenia kolorów i stylów.

kf-500-nowoczesne-okna-z-nowoczesna-stylistyka.jpg

Okna białe sprawiają, że nie ma potrzeby martwienia się, czy jakiś kolor lub dodatek nie będzie pasował. Można dowolnie eksperymentować ze stylem, wybierając okna tego koloru. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamontować niebieskie okiennice i udekorować dom na wzór stylu greckiego. Nie ma również problemu, jeśli zechcemy postawić na bardziej tradycyjne połączenie, jak np. jasny kolor ścian i ciemne, drewniane okiennice, przywodzące na myśl styl dworski.

Można do woli szukać tego, co nam pasuje, bawić się stylami, zmieniać, dokładać, przemalowywać, bez konieczności wymiany okien lub rezygnowania z tego, co byśmy bardzo chcieli, ale mogłoby nie pasować. Okna białe sprawiają, że wszystko, cokolwiek sobie zażyczymy, będzie bardzo dobrze pasować i komponować się z całością. To jest chyba najważniejszy argument przemawiający za tym, że tak świetnie da się je wykorzystać w nowoczesnej architekturze.

Znajdź okna dla siebie: okna Internorm.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF