Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Brązowe okna - koniec ery złotego dębu

Kategorie: okna   innowacje  
Zdjęcie Brązowe okna - koniec ery złotego dębu

Okna brązowe coraz bardziej zyskują na popularności. Być może wynika to z chęci nawiązania do dawnej dworkowej tradycji, być może z funkcjonalności, a może po prostu z bogatej oferty dzisiejszych producentów, proponujących różnorodne barwy i odcienie brązu. Fakt jest taki, że okna brązowe są często wybierane w dzisiejszych czasach. Cieszą się dobrą sławą zarówno w budownictwie tradycyjnym, jak i nowoczesnym – pasywnym czy energooszczędnym.

Okna brązowe a nowoczesne budownictwo

Dzisiejsze nowoczesne budownictwo, czyli przede wszystkim pasywne i energooszczędne, łączy ze sobą dwie nierozerwalne w nowoczesnej (i nie tylko nowoczesnej) architekturze sprawy – piękno i funkcjonalność. Każdy nowopowstały budynek powinien posiadać te dwie cechy. Oczywiste jest, że kto buduje dom, chciałby, żeby wyglądał on naprawdę ładnie, a jednocześnie spełniał wszystkie stawiane przed nim wymagania.

dom-pasywny-w-polsce.JPG

Okna brązowe świetnie sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie. Kolor brązowy niezależnie od odcienia kojarzy się z drewnem, a ono z ciepłem i przytulnymi wnętrzami. Dlatego zastosowanie tego koloru w postaci dodatku, np. na ramy okienne, może dobrze sprawdzić się w budownictwie pasywnym i energooszczędnym.

To właśnie chęć zaoszczędzenia wydatków na ogrzewaniu i odpowiednie ocieplenie domu jest jednym z dominujących aspektów budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Oczywiste jest, że kolor okna nie ma tutaj realnie większego znaczenia. Najważniejsze są właściwości samego okna – współczynnik przenikania ciepła i przepuszczalności promieni słonecznych – oraz odpowiednio skonstruowane oszklenie. Jednak okna brązowe często wywołują wrażenie ciepła i komfortu, co nawet jeśli nie dla samej budowy, to z punktu widzenia wykończenia i aranżacji odgrywa już istotną rolę.

pasywne-drzwi-podnosno-przesuwne-hs-330.jpg

Okna brązowe a nowoczesna kolorystyka

Dzisiejszy ogromny wybór kolorów sprawia, że szukamy coraz ciekawszych kolorystycznie rozwiązań. Era złotego dębu dobiega końca, dziś częściej szukamy oryginalnych, niebanalnych rozwiązań. Okna brązowe przestają kojarzyć się z jednym tylko kolorem. Wiele barw i odcieni pozwala wybierać do woli to, co najbardziej nam się podoba. Od popielatych brązów, jasnych i ciepłych odcieni po ciemne, mocne barwy – dzisiejszy rynek jest prawdziwą gratką dla dekoratorów.

jakie-okna-wybrac-zeby-czuc-cieplo-w-domu.jpg

Okna brązowe mogą być naprawdę inspirującym elementem domu. Można dzięki nim nawiązać do tradycyjnego dworkowego stylu, jak również stworzyć nowoczesną stylizację domu, wykorzystując je w ciekawych i oryginalnych odcieniach. Dzisiejsze budownictwo i szeroki wybór gamy kolorystycznej sprawiają, że jeśli zdecydujemy się na okna brązowe, to otworzą się przed nami naprawdę ogromne możliwości aranżacji domu, zarówno od strony zewnętrznej, jak również od wewnątrz.

Znajdź okna dla siebie: okna Internorm.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF