Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Ciepłe okna balkonowe - czy są warte inwestycji

Kategorie: okna  
Zdjęcie Ciepłe okna balkonowe - czy są warte inwestycji

Nikomu nie trzeba raczej przypominać, jak ważny jest odpowiedni wybór okien czy drzwi do domu, w którym będziemy mieszkać przez lata. Jednym z takich elementów są okna balkonowe. Być może na pierwszy rzut oka nie wydaje się to najbardziej istotne, ale budując dom, a szczególnie dom pasywny albo energooszczędny, kwestia ta nabiera większego znaczenia.

Ciepły dom

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj domu się zdecydujemy, czy będzie to dom tradycyjny, energooszczędny, czy pasywny, niezwykle ważne jest, aby jak najbardziej zminimalizować straty ciepła. Dzięki temu w perspektywie kilku lat można naprawdę dużo zaoszczędzić w związku z wydatkami na ogrzewanie.

Nie da się ukryć, że minimalizacja utraty ciepła odgrywa najważniejszą rolę przy stawianiu domu pasywnego. Buduje się wtedy tak, żeby wyeliminować mostki termiczne. Używa się lepszych materiałów, wykorzystuje grubsze warstwy ocieplenia, montuje się okna i drzwi o niskim współczynniku przenikania ciepła. Wszystko po to, aby ograniczyć jego straty, dlatego trzeba porządnie zastanowić się również w sytuacji, gdy wybieramy okna balkonowe.

tworzywo-drzwi-pasywne-do-domu.jpg

Ciepłe okna balkonowe

Okna balkonowe w domach pasywnych mogą zajmować bardzo duże przestrzenie. Wszystko dlatego, że aby uzyskać odpowiedni efekt i sprawić, żeby do domu dostawała się odpowiednia ilość promieni słonecznych, niezwykle przydatne są duże przeszklenia od strony południowej. Najczęściej właśnie od tej strony montuje się więc okna balkonowe, które oprócz odpowiednio dużej powierzchni szybowej, potrzebnej w domach pasywnych, spełniają też praktyczną funkcję. Dzięki nim można wpuścić do domu więcej powietrza oraz korzystać z szerokiego wyjścia do ogrodu, na patio czy na taras.c

Okna balkonowe muszą także spełniać wszelkie wymagania, aby nie dochodziło do strat ciepła. Bardzo ważne jest, żeby zastosować w nich wszystkie nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak w zwykłych oknach pasywnych. Okna balkonowe powinny zatem posiadać jak najniższy współczynnik przenikania ciepła dla całego pakietu oraz odpowiedni współczynnik przepuszczalności promieni słonecznych. Do tego warto, aby były wyposażony w oszklenie odpowiadające wszystkim standardom budownictwa pasywnego.

Okna balkonowe muszą być ciepłe, bo inaczej budowa domu pasywnego mija się z celem. Zajmując dużą powierzchnię w bryle domu, oprócz tego, że zapewniają odpowiednie warunki w kwestii przepuszczalności promieni słonecznych i niskich strat ciepła, prezentują się naprawdę znakomicie. Można je wkomponować w ścianę domu tak, żeby zapewnić atrakcyjny i nowoczesny wygląd. Jeżeli więc masz takie możliwości, nie wahaj się dłużej i postaw na wysokojakościowe okna balkonowe.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF