Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Ciepły dom na wiele lat

Kategorie: okna   drzwi  
Zdjęcie Ciepły dom na wiele lat

Dom – jakie budzi skojarzenia? Czy przypadkiem wśród nich nie ma słowa „przytulny”? A czy to z kolei nie konotuje z ciepłem, bezpieczeństwem i komfortem? Dom to inwestycja na lata. Każdy szczegół może decydować o dodatkowych kosztach lub oszczędnościach. Dlatego niezbędne jest przemyślenie takich kwestii jak wybór odpowiednich okien i drzwi. Na lata!

Dom to wyzwanie dla gospodarza. To jak projekt, mechanizm, w którym wada jednego z trybów może zaszkodzić funkcjonowaniu całej konstrukcji. Dlatego zawczasu warto przeprowadzić mądre i dalekowzroczne inwestycje. Dobór najtańszych produktów wykończeniowych jest tylko pozorną oszczędnością. Jeżeli po roku czy dwóch patent ma zacząć szwankować – to po co w ogóle zaczynać remont? Koszty będą jeszcze większe. I nie oszukujmy się – dom to finansowe wyzwanie. Nie tylko w kwestii budowy i wyposażenia, ale również remontów i utrzymania, opłacania bieżących opłat, takich jak ogrzewanie.

tworzywo-drzwi-pasywne-do-domu.jpg

Wracamy więc do kwestii ciepła – niezbędnego, jak zdążyliśmy zauważyć – w pozytywnej identyfikacji pojęcia „dom”. Okna i drzwi to właśnie te elementy, które pozwalają ocieplić dom i oszczędzić zużywaną energię. Dlaczego? Powód jest prosty. Szczelność gwarantuje brak dopływu chłodnego powietrza i nie wypuszcza tak łatwo ciepłego. Nagrzane pomieszczenie pozostaje ciepłe na wiele godzin. Choć jest to dość oczywiste (wystarczy zwrócić uwagę na to, w jak dynamicznym tempie wymieniono okna w polskich blokach), często zapominamy, że równie ważny jest dobór drzwi. Szpary, niewłaściwy materiał, złe osadzenie w futrynie – wszystkie te czynniki mają bezpośrednie przełożenie na oszczędność energii i utrzymanie ciepła.

Kolejną sprawą jest budulec konstrukcji i sposób gospodarowania energią. Oczywiście, ważnym jest, czy palisz w kominku, a może gazem, a może korzystasz ze zbiorowego ogrzewania. Ale tak naprawdę to odpowiednie zabezpieczenie domu przed chłodem pozwala na realne oszczędności w skali całego roku.

odpornosc-na-czynniki-zewnetrzne.jpg

Dlatego warto znać wszystkie, nie tylko te ogólne, powyższe powody, by podjąć racjonalną i odpowiedzialną decyzję. Na szczęście istnieje profesjonalne doradztwo, ekspercki głos, który ocenia zastaną nieruchomość i proponuje indywidualne, dopasowane rozwiązania. Posiadasz dom w Katowicach lub okolicach? Skontaktuj się z przedstawicielami firmy Internorm i zaplanuj spotkanie z ekspertem. Porozmawiaj o energooszczędnych rozwiązaniach dla Twojego domu. Ciepłego domu. Na lata.

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF