Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Czy warto wybrać czarne okna?

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Czy warto wybrać czarne okna?

Czerń od zawsze była modna, choć kiedyś rzadko wykorzystywano ją w budownictwie bądź aranżacji wnętrz. Jeśli chodzi o okna, to przez wiele ostatnich dziesięcioleci praktycznie jedynym używanym kolorem była biel. Jeszcze nie tak dawno, nikt nie wyobrażał sobie zakupu okien w innym kolorze. Chyba, że chodziło o okna drewniane. Być może dlatego, że biel była wówczas jedynym powszechnie dostępnym dostępnym wariantem. Teraz przyszła pora na zmianę – coraz większą popularnością cieszą się czarne i kolorowe okna. Przyszedł czas na nowoczesne, eleganckie profile okien w kolorze czarnym, które znajdą Państwo w ofercie Internorm. 

Okna w kolorze czarnym – jakie są zalety?

Czarne okna, zastosowane w prostych, minimalistycznych budynkach potrafią w odpowiedni sposób podkreślić surowość bryły i nadać jej więcej klasy. Oczywiście bardzo ważne jest skomponowanie koloru okien z kolorem dachu i elewacji, gdyż tylko odpowiednie ich połączenie pozwoli Państwu na stworzenie wyjątkowego charakteru domu. Jeśli chodzi o zewnętrzną część domu – nie mają Państwo pewnie żadnych wątpliwości, że zastosowanie czarnych okien pozwoli zyskać estetyczny i nowoczesny wygląd budynku. Co jednak z wnętrzem? Okazuje się, że czarne profile okien świetnie korespondują z szarością betonu – idealnie pasują więc do pomieszczeń industrialnych bądź loftów. Świetnie komponują się również z białymi ścianami – połączenie czerni i bieli to pełna elegancja. To właśnie ze względu na tak szerokie możliwości aranżacyjne czarne okna zyskują coraz większą popularność wśród inwestorów i architektów.

Czarne z zewnątrz okna mogą być pomalowane na każdy inny kolor od wewnątrz. W przypadku okien PCV-aluminiowych możemy pozostawić wewnętrzną stronę profilu białą lub pokryć kolorową okleiną. W przypadku okien drewniano-aluminiowych świetnym połączeniem będzie ciemny odcień modrzewia po stronie wewnętrznej i czarne aluminium na zewnątrz.

realizacja iftm group x internorm - szara willa; czarne okna.jpg

Szara willa. Kliknij i zobacz nasze realizacje!

Jak dopasować okna czarne?

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiedni dobór okien jest niezwykle ważny. Okazuje się, bowiem, że ich kolor, kształt oraz wielkość powinny wpisywać się w całościową koncepcję budynku. Wybierając okna należy wziąć pod uwagę kolor elewacji, kształt budynku, elementy dekoracyjne, ale również upodobania właściciela czy też jego plany do aranżacji wnętrz.

Warto wspomnieć, że generalną zasadą, której należy trzymać się przy wyborze koloru okien jest unikanie połączeń gryzących się ze sobą – pozwala to uniknąć pstrokatych i niepotrzebnie rzucających się w oczy elementów. Największą uwagę zwraca się na dobór odpowiednich okien dachowych, których kolorowe ramy np. na czarnym dachu będą wyglądać wyjątkowo nieestetycznie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w okna czarne, a w ostateczności grafitowe bądź ciemnobrązowe.

Decydując się na zakup czarnych okien warto zwrócić uwagę na ich parametry. Czerń przyciąga słońce i sprawia, że ulega szybszemu nagrzaniu się, co w lecie z pewnością będzie uciążliwe dla mieszkańców. W ofercie Internorm znajdą Państwo czarne okna ze zintegrowanym systemem zacienienia i bardzo dobrymi parametrami izolacyjności cieplnej, które pozwolą zatrzymać zbyt dużą ilość przepuszczanych promieni słonecznych.

Zobacz nasze okna zespolone z zacienieniem I-tec:

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF