Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Dobierz styl okien idealny dla Ciebie!

Kategorie: okna  
Zdjęcie Dobierz styl okien idealny dla Ciebie!

Właściwy dobór okien ma znaczenie nie tylko dla wyglądu elewacji, ale również dla wystroju wnętrza. Niezależnie od tego, czy chcemy osiągnąć efekt retro, czy też kanciasta stylistyka wewnątrz naszego mieszkania stanowi motyw dominujący – stolarka okienna nie powinna „gryźć się” ani z pozostałymi elementami wystroju, ani z naszym własnym poczuciem estetyki.

Kwestia gustu

Nowoczesne wzornictwo i trendy w architekturze zarówno wnętrz, jak i budynków nie każdemu muszą odpowiadać. Dla wielu osób kanciasta stylistyka wewnątrz pomieszczenia okaże się rozwiązaniem zbyt awangardowym, w którym nadążanie za modą jest ważniejsze od komfortu lokatora (pamiętajmy, że spójność wizualna również wpływa na komfort). Podczas wyboru okiennic pierwszym i najważniejszym kryterium powinny być nasze własne odczucia. Kiedy okna nam się nie podobają, to nawet, jeśli najbardziej renomowani architekci wnętrz mocno nam je rekomendują, nie warto ich kupować.

Nowoczesna elewacja, przytulne wnętrze

Jednym z najbardziej interesujących rozwiązań pozwalających połączyć nowoczesny wygląd okien w elewacji z przytulnym wnętrzem są okna drewniano-aluminiowe. Ich profile zostały wykonane z drewna, zazwyczaj pokrytego transparentną powłoką która odsłania rysunek słojów, na zewnątrz natomiast mają aluminiową przekładkę, która sprawia, że rama świetnie wpisuje się w stylistykę budynku. Dzięki temu nawet, jeśli mieszkamy w nowoczesnym domu pasywnym lub bloku zaprojektowanym zgodnie z najnowszymi architektonicznymi trendami, kanciasta stylistyka wewnątrz jest czymś, czego da się uniknąć.

Odważny wystrój – dlaczego nie!

Z drugiej strony, zdarzają się sytuacje, w których kanciasta stylistyka wewnątrz okazuje się strzałem w dziesiątkę. Często nawet osoby od początku uprzedzone do awangardowych pomysłów, takich jak nietypowe zestawienia kolorystyczne czy łączenie elementów, które pozornie do siebie nie pasują, zmieniają zdanie o 180 stopni po ujrzeniu ostatecznego efektu. W pomieszczeniach urządzonych zgodnie z nowoczesnymi trendami zazwyczaj mamy do czynienia z wyrazistymi kształtami, które nawet, jeśli stanowią element dominujący w wystroju pokoju, muszą do siebie wizualnie pasować. Kanciaste ramy okienne świetnie komponują się z prostymi meblami z kryjącymi powłokami. Często zakłada się je w nowoczesnych loftach, gdzie dawną przestrzeń przemysłową adaptuje się do celów mieszkalnych.

Wybierając okna, należy przede wszystkim zastanowić się, czy na pewno chcemy ryzykować. Z jednej strony, sprawdzone rozwiązania do minimum ograniczają ryzyko pojawienia się w mieszkaniu architektonicznego bałaganu, z drugiej natomiast – kanciasta stylistyka wewnątrz może nadać pomieszczeniu oryginalności i dodać charakteru. Wybór należy do nas i zależy w głównej mierze od naszej osobowości oraz indywidualnych upodobań.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF