Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Drzwi przesuwne Internorm - lekkość w otwieraniu

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Drzwi przesuwne Internorm - lekkość w otwieraniu

Otwieranie dużych elementów domu? To brzmi jak wyzwanie, ale z pewnością nie jak obietnica komfortu. Tymczasem Internorm udowadnia, że nawet potencjalny problem można w technologiczny sposób przekuć na zaletę.

Dlaczego wybieramy drzwi przesuwne

To, co jeszcze niedawno wydawało się ekstrawagancja lub tłem amerykańskiej telenoweli, dziś jest już rzeczywistością również na polskim rynku. W ofercie austriackiej firmy Internorm znajdują się wielkogabarytowe przeszklenia, które likwidują barierę pomiędzy wnętrzem a otoczeniem domu. PCV, aluminium, drewno – wszystkie te materiały z powodzeniem zmieniają oblicze polskich domów.

Otwieranie dużych elementów stolarki otworowej okazuje się jednocześnie otwarciem na lepsze widoki, ukłonem w stronę naturalnego źródła energii oraz soborem na likwidację barier. No właśnie... Czy tak jest w istocie? Jakie są skojarzenia z oknami przesuwno-podnośnymi? W pierwszej kolejności: wysokie, niepraktyczne progi oraz ciężar, który uniemożliwia wygodne przemieszczanie się. Internorm udowadnia, że może być zupełnie inaczej.

Otwieranie dużych elementów według Internorm

Czy wszystkie drzwi przesuwne tworzą bariery dla dzieci, starszych i osób o ograniczonych możliwościach ruchowych? Zdecydowanie nie. Chociaż standardowe skrzydła ważą nawet kilkaset kilogramów, Internorm stawia na specjalne prowadnice, dzięki którym otwieranie dużych elementów jeszcze nigdy nie było tak proste i lekkie.

Przy okazji modelu KS 430 postanowiono wykorzystać opatentowane rozwiązanie ukrycia prowadnicy bezpośrednio w ościeżnicy, dzięki czemu próg jest rewelacyjnie niski i wygodny. Otwieranie dużych elementów, czyli skrzydeł drzwi nie wymaga przez to dużej siły. Jednocześnie system gwarantuje bardzo dobrą stabilność, więc lekkość w przesuwaniu nie zwiastuje problemów z jakością wykonania (wręcz przeciwnie!).

Próg w modelu KS 430 jest wykonany z energooszczędnego włókna szklanego, dlatego nie tworzy mostku cieplnego. Jego wysokość wynosi niecałe 55 lub 35 milimetrów. Stąd bardzo niewielkie różnice poziomów, co bezpośrednio przekłada się na opinię domu bez barier, zagrożeń i utrudnień w komunikacji.

hs330-okna-wielkogabarytowe-drzwi-przesuwne-przeszklenia.jpg

Marka innowacji

W Internorm designerskie rozwiązania nie są niczym nowym i zaskakującym. Od lat austriacki potentat nieustannie ulepsza swoje okna i drzwi. Otwieranie dużych elementów, mobilność czy energooszczędność to tylko część wyzwań, które stoją przed najbardziej kreatywnymi technologami w Europie.

Jeśli marzysz o przesuwnych drzwiach, które poza niezwykłymi widokami zapewnią optymalny komfort Tobie i Twoim bliskim – zastanów się nad propozycją Internorm. Otwieranie dużych elementów delikatnym ruchem? Znakomita izolacja i bezpieczne szkło? Próg nietworzący barier? Te propozycje wydają się korzystne!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF