Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Internorm jako lider rynku okiennego już od ponad 85 lat

Kategorie: okna   drzwi  
Zdjęcie Internorm jako lider rynku okiennego już od ponad 85 lat

Choć dziś okna PCV są wszechobecnym standardem w budownictwie, jeszcze kilkadziesiąt lat temu sytuacja branżowa wyglądała zgoła inaczej. Ponad 85-letnia działalność marki Internorm stanowi jednocześnie tło dla rozwoju technologii okiennych w Europie. Ta wciąż rodzinna firma jest dziś autentycznym liderem rynku. Poznaj jej historię.

Gdzie historia bieg zaczyna

Historia zaczyna się w urokliwym mieście Linz w Górnej Austrii, gdzie w 1931 roku Eduard Klinger Senior zakłada niewielki zakład ślusarski KLINGER. Jeszcze wtedy, na pograniczu usług budowlanych i konstrukcyjnych, twórca gigantycznego sukcesu i jego rodzina nie mieli świadomości kierunku rozwoju, jednak od początku przykładali wyjątkową uwagę do innowacyjności oraz najwyższego poziomu usług.

Z biegiem lat zakład rozwija się; po wojnie zdobywa coraz większą rozpoznawalność w branży. Na początku lat 60. Klinger odkrywa niezwykłe właściwości tworzywa sztucznego – znane już w świecie, ale niestosowane na terenie Austrii. Dzięki specjalnej licencji staje się pionierem wykorzystania tworzywa sztucznego w produkcji okien w swoim kraju. Rok 1966 przechodzi do historii jako ten, w którym obok KLINGER zaczyna funkcjonować znana do dziś marka Internorm. W miejscowości Traun Klinger, już wraz trójką dzieci, otwiera fabrykę, którą opuszczają seryjnie produkowane okna z tworzywa sztucznego.

Po upływie dekady wydajność zakładu okazuje się niewystarczająca w stosunku do popytu. W związku z tym Internorm nawiązuje współpracę z kolejnym regionalnym zakładem – tym razem w Sarleinsbach, rozbudowując go i przystosowując do wysokich wymagań marki.

internorm-szczelna-izolacja.jpg

Internorm w drodze na szczyt

Już w 1979 rodzina Klingerów wprowadza na rynek innowacyjny produkt – Internorm PCV 3, czyli okna z potrójnym oszkleniem i uszczelkami. W Sarleinsbach zaczynają być wytłaczane własne profile. Ruch przy fabryce w Traun jest tak duży, że firma bije europejski rekord wielkości stacji przeładunkowej. W 1982 Internorm otwiera kolejny zakład, tym razem Lannach/Steiermark, niestety rok później umiera założyciel marki – Eduard Klinger Senior. Jego potomkowie z powodzeniem kontynuują strategię ojca, nawiązując w latach 80. szeroką współpracę z firmami z wielu krajów europejskich – od Niemiec, po Turcję. W tym okresie firma skupia się na poszerzaniu oferty – między innymi dzięki produkcji własnego szkła izolacyjnego oraz nowoczesnych okien drewnianych.

W latach 90. rodzinna firma przekształca się w spółkę akcyjną, pozostawiając kierownictwo i własności w rękach rodziny Klingerów. Jak na owe czasy, marka Internorm odznacza się wyjątkową odwagą i pomysłowością, wprowadzając model sprzedaży w ramach sieci profesjonalnych dystrybutorów. Lata 90. to również kolejne innowacje (bezołowiowe PVC, ultranowoczesna linia produkcyjna, okna drewniano-aluminiowe, certyfikat ISO 9001) oraz wejście do gry trzeciego pokolenia Klingerów, zasiadających od 1997 roku w radzie nadzorczej spółki.

Przełom wieków to wejście na rynki wschodniej Europy, kolejne innowacje oraz objęcie, w 2002 roku, roli europejskiego lidera rynku produkcji okien. Oprócz austriackich oddziałów, firma zaczyna funkcjonować również na Słowacji i w Wielkiej Brytanii, a europejscy klienci mają możliwość testowania oraz zamawiania okien i innych rozwiązań budowlanych w wielu miastach całej Europy, począwszy od stolic, po mniejsze ośrodki. Od 2012 roku marka Internorm zachęca klientów do wyboru okien i drzwi w ramach trzech serii: studio / home / ambient. Od wielu lat praktycznie każdy rok przynosi innowacyjne i rewolucyjne produkty wprowadzane w ramach seryjnej sprzedaży. Czy Eduard Klinger Senior, zakładając swój warsztat w 1931 roku, mógł marzyć o tak niezwykłym rozwoju...?

oszklenie-fix-o-rond.jpg

Wczoraj i dziś

Jak widać po krótkim wprowadzeniu do historii marki Internorm, droga wyznaczona przez Klingera Seniora od początku była prosta – stawiać na nieustanny rozwój, ponad zysk przekładając najwyższą jakość (która i tak zaowocowała ogromnym zyskiem. 85 lat budowy rodzinnego imperium to historia ciągłego progresu przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji. Być pierwszym, nie opuszczając ojczyzny. Zdobywać klientów, ale najwyższą jakością. Docierać do ludzi bezpośrednio, profesjonalnie, a nie poprzez marketingowe sztuczki. Te i inne wartości przyświecają kolejnym pokoleniom Klingerów, a sama marka Internorm może szczycić się niezachwianą pozycją lidera branży okiennej.

internorm-innowacje.jpg

85 lat doświadczenia Internorm oznacza

 • Najnowocześniejsze okna drewniane i plastikowe na rynku – energooszczędne, szczelne, designerskie i bezpieczne.
 • Inteligentne technologie mobilne wspierające wygodną i bezpieczną eksploatację elementów domu.
 • Szeroką ofertę – od drzwi i okien, przez zacienienie, po innowacyjne ulepszenia i dodatki.
 • Niezwykle praktyczny, przejrzysty i profesjonalny sposób komunikacji z klientem – sprzedaż oparta o sieć dystrybutorów w największych miastach Polski i Europy.

Sprawdź wszystkie produkty: okna Internorm.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF