Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jak najlepiej dobierać drzwi do domów pasywnych

Kategorie: drzwi  
Zdjęcie Jak najlepiej dobierać drzwi do domów pasywnych

Dom pasywny musi spełniać wyśrubowane normy i określone standardy, aby móc się nazywać tak, a nie inaczej. Zarówno całość konstrukcji, jak i jej poszczególne elementy powinny być jak najbardziej energooszczędne. Szczególną uwagę zwróć na drzwi zewnętrzne – dowiedz się, jak je dobierać pod kątem domu pasywnego.

Domowy strażnik ciepła

Drzwi wejściowe odgrywają kluczową rolę dla energooszczędności budynku – jeżeli nie zapewniają odpowiedniej izolacji, powodują niekontrolowane ubytki energii, co automatycznie przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie. Na to nie wolno sobie pozwolić w przypadku domu pasywnego, dlatego wybór drzwi zewnętrznych powinien być szczególnie dobrze przemyślany.

Obowiązujące w Polsce prawo wymaga, aby izolacyjność termiczna drzwi zewnętrznych do domu pasywnego wynosiła co najmniej 0,8 W/m2K (im mniej, tym lepiej). Jeżeli jest ona gorsza, danych drzwi nie można zastosować w domu pasywnym. Ten warunek powoduje, że niemal z miejsca da się wykluczyć drzwi wykonane PCV. W tej sytuacji najpopularniejszym materiałem okazuje się drewno i aluminium, przy czym to drugie połączenie gwarantuje lepsze właściwości termoizolacyjne i dlatego jest najczęściej stosowane przy domach pasywnych.

Wybór drzwi do domu pasywnego

Istotnym czynnikiem przy wyborze drzwi do domu pasywnego jest ich grubość. Łatwo się domyślić, że im grubsze, tym wyższy poziom izolacji, jednak nie można zapominać, że zbyt grube, a przez to ciężkie drzwi są niewygodne w codziennej eksploatacji. Właśnie z uwagi na lekkość drzwi do domów pasywnych z reguły wykonuje się z drewna i aluminium, ponieważ są to materiały stosunkowo gęste i jednocześnie dość lekkie.

Zwróć uwagę na wypełnienie i wzmocnienie drzwi – dobrze, jeżeli się ono pojawi. Ważny jest także odpowiednio mocny docisk skrzydła, który zapewnia maksymalną szczelność. Tylko w ten sposób można osiągnąć izolacyjność cieplną na poziomie pozwalającym na użycie danych drzwi w budownictwie pasywnym. Nie zapomnij jednak o wentylacji, która odgrywa równie ważną rolę.

Upewnij, że wybrane przez Ciebie drzwi do domu pasywnego posiadają mechanizm wentylacji, taki jak np. wbudowany wymiennik ciepła. Bez tego trudno uruchomić cyrkulację powietrza, która eliminuje nadmierną wilgoć, a tym samym pozwala pozbyć się wirusów, grzybów i bakterii.

Sprawdź: drzwi przesuwne Internorm.

Jak najlepiej dobierać drzwi do domów pasywnych

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF