Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna do domów pasywnych

Kategorie: okna  
Zdjęcie Jakie okna do domów pasywnych

Jakie okna do domów pasywnych?

Na Zachodzie budownictwo pasywne od dawna cieszy się dużą popularnością, natomiast w Polsce dopiero zaczyna ją zyskiwać. Każdy, kto interesuje się tym tematem, wie jedno: podstawowym elementem pasywnego domu są odpowiednie okna i drzwi, tj. takie, które zapewnią termoizolacyjność na odpowiednio wysokim poziomie.

Pokrewieństwo pojęć

Zamontowanie tradycyjnych okien w domu pasywnym zasadniczo nie ma sensu, dlatego trzeba poszukać takich o odpowiednio dużej szczelności. Przypomnijmy: współczynnik Uw dla okien pasywnych musi wynosić mniej niż 0,8 W/m²K i zostać potwierdzony certyfikatem kompetentnej instytucji, np. Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego. Tylko tego typu dokument gwarantuje, że nabyta przez nas stolarka okienna nadaje się do zastosowania w budynku pasywnym. Część sprzedawców stara się zmylić klientów w nieco inny sposób: naprzemiennie używają terminu „pasywne” i „energooszczędne”, podczas gdy pojęcia te – choć zbliżone – nie oznaczają okien dokładnie tego samego rodzaju. Okno energooszczędne ma bowiem nieznacznie gorsze parametry termoizolacyjne (Uw w przedziale od 1W/m²K do 0,8 W/m²K),okna pasywne charakteryzują się parametrem poniżej 0,8 W/m²K dlatego ewentualna różnica w cenie okien energooszczędnych i pasywnych nie jest przypadkowa. Warto zdawać sobie z tego szczegółu sprawę, bo do domu pasywnego najlepsze są – naturalnie – okna pasywne.

Dopracowana konstrukcja

Okna pasywne muszą być solidnie wykonane, bo tylko to jest gwarantem ich szczelności. Pod tym względem prym wiedzie Internorm, austriacka firma, która z racji swojego pochodzenia opanowała do perfekcji produkcję ciepłych, doskonale sprawdzających się w alpejskim klimacie okien. Ich podstawowym wyróżnikiem jest potrójne szklenie, choć modele wyposażone w żaluzję z ogniwem fotowoltaicznym mają aż 4 szyby. Nie są to jednak zwyczajne tafle szkła – dzięki technologii SOLAR+, zwiększają uzysk energii cieplnej aż o 20%. Fakt, że każdy pakiet szybowy w Internorm jest wklejony w ramę lub skrzydło na całym obwodzie dzięki technologii FIX-O-ROUND również wpływa pozytywnie na termoizolacyjność okna. Tego typu postępowanie to rzadkość – zazwyczaj pakiety szybowe stoją na elementach dystansowych, które tworzą spory most cieplny, na co warto zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniej stolarki okiennej. Nie mniej istotnymi cechami okien Internorm jest pięciokomorowa konstrukcja ramy, przy wykorzystaniu istotnie grubszych ścianek profilu, co zdecydowanie wpływa na poprawę nośności oraz stabilności konstrukcji; to wszystko sprawia, że trudno znaleźć na rynku równie ciekawą ofertę dla osób zainteresowanych budownictwem pasywnym.

Styl też się liczy

Dom pasywny musi prezentować się nowocześnie, a jego podstawowym wyróżnikiem okazuje się duża liczba przeszkleń. Dlatego nie można zapominać o wyglądzie samych okien; w przypadku nowoczesnych budynków doskonale sprawdzą się te o minimalistycznym wyglądzie, pokryte z zewnątrz warstwą odpornego na warunki pogodowe aluminium. Produkowane przez Internorm okna, takie jak HF 310, HV 350 czy KF 410, doskonale wpasowują się w te założenia, a design każdego z powyższych modeli powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających estetów. Ci zaś z pewnością zwrócą uwagę na takie szczegóły, jak w pełni ukryte okucia, zlicowany wygląd ramy ze skrzydłem znajdujących się w jednej płaszczyźnie pionowej… liczy się każdy detal, a te w przypadku okien Internorm są nie mniej ważne, jak elementy o kluczowym znaczeniu dla ich prawidłowego funkcjonowania. Takie podejście procentuje – okna Internorm są najchętniej wybieranymi w Europie zachodniej.

 

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF