Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna do salonu wybrać?

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Jakie okna do salonu wybrać?

Odpowiednio dobrane okna pozwalają wprowadzić właściwą ilość naturalnego światła do pomieszczenia. Wielu Klientów waha się na myśl o posiadaniu domu z dużymi przeszkleniami, dlatego stawiają na tradycyjne, mniejsze okna. Najczęściej obawiamy się utraty przez duże powierzchnie okien. Jednak energooszczędny dom wcale nie musi przypominać bunkra – przy zastosowaniu odpowiedniej jakości okien możliwe jest stworzenie nowoczesnego budynku i zachowanie jego doskonałej, pasywnej izolacyjności cieplnej.

Bardzo ważną rolę odgrywa materiał

W ofercie Internorm znajdziemy okna PCV, okna PCV-aluminiowe i okna drewniano-aluminiowe. Na które warto postawić w przypadku okien do salonu? Polecanym materiałem będzie PCV. Plastik nie przenosi dobrze temperatury, dlatego stanowi skuteczną barierę pomiędzy ciepłą i zimną stroną okna.  Warto dodać, że PCV jest materiałem trwałym i bezawaryjnym. Decydując się na okna PCV do salonu warto wybierać okna o tradycyjnych kształtach, gdyż nietypowe ich formy mogą okazać się kłopotliwe w wytworzeniu

Jeśli marzą nam się ciekawe kolory po stronie zewnętrznej, to warto wówczas postawić na połączenie okien z PCV z zewnętrzną nakładką aluminiową. Nakładka sprawi, że kolor okna nie będzie żółknąć ani blednąć pod wpływem słońca a z zewnątrz będzie wyglądać jak w pełni aluminiowe.

Wspominaliśmy jeszcze o oknach drewniano-aluminiowych. W dzisiejszych czasach ich nowoczesne wersje uchodzą wręcz za okna luksusowe. Jeśli chcą Państwo wykonać wielkie przeszklenia w salonie, to okna drewniano-aluminiowe będą idealnym rozwiązaniem, które zapewnią dobre parametry izolacyjne. Z zewnątrz aluminium chroni okna przed działaniem atmosferycznych czynników zewnętrznych. Drewno po stronie wewnętrzej tworzy niepowtarzalną atmosferę dzięki swojej wyjątkowej fakturze i zapachu.

Okna szyte na miarę

Rodzajów okien w ofercie Internorm jest wiele. Dobranie odpowiedniego kształtu i wielkości okna do salonu, w głównej mierze zależy od wyglądu budynku oraz jego nasłonecznienia.

Salon jest największym pomieszczeniem w domu i z pewnością najczęściej użytkowanym. Zastosowanie dużych przeszkleń pozwala zachować odpowiednie proporcje powierzchni przeszklonych do powierzchni podłogi. Promienie słoneczne, które wpadają przez okna stanowią w ciągu dnia naturalne oświetlenie dla wnętrza. Dlatego uniwersalna zasada projektowania głosi, że okna powinny odpowiadać przynajmniej 1/8 powierzchni podłogi w danym pomieszczeniu. Duża powierzchnia salonu najlepiej będzie wyglądać z odpowiednio przestrzennymi oknami.  Obecnie ogromną popularnością cieszą się przeszklenia od podłogi do sufitu – takie rozwiązanie polecamy szczególnie do nowoczesnych wnętrz typu Studio.

duże przeszklenia w stylu studio.jpg

Sprawdź nasze drzwi przesuwne XL - idealne do salonu!

Najlepiej, jeśli okna znajdą się na co najmniej dwóch ścianach – takie rozwiązanie dodatkowo poszerzy i otworzy przestrzeń wizualnie. W salonie można zastosować okna różnej wielkości – dzięki temu łatwiej odpowiednio doświetlić miejsce, w którym wydzielono jadalnię bądź obniżyć intensywność światła w strefie relaksu. Coraz częściej poleca się montowanie okien bliżej podłogi, co pozwala na wykadrowanie ciekawych widoków. Ciekawym pomysłem są również okna umieszczane w wykuszu – nie tyko dostarczają naturalne światło, ale i widoki z różnych stron.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF