Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Jakie okna wybrać do tradycyjnego domu?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Jakie okna wybrać do tradycyjnego domu?

Planując budowę domu, nie zawsze decydujemy się na nowoczesne projekty. Tradycyjna stylistyka domu także cieszy się popularnością. Wielu właścicieli tradycyjnych nieruchomości decyduje się na wymianę okien i pragnie zachować klasyczną estetykę. Jak wybrać wysokiej jakości okna, które swoim wyglądem oddadzą ponadczasowy charakter tradycyjnego wykończenia? Doskonałym wyborem będą okna o ozdobnej ramie, z dobrą izolacją termiczną. Przyjrzyjmy się dostępnym możliwościom.

Okna w tradycyjnym stylu

Decydując się na budowę domu w tradycyjnym stylu, właściciele szczególnie zwracają uwagę na elewację. To właśnie jej walory połączone z architekturą budynku oraz odpowiednio zaaranżowanym otoczeniem pozwalają na wykreowanie odpowiedniego charakteru domu. Szeroki wybór okien oferowanych przez Internorm pozwoli Państwu dobrać okna w odpowiednim kształcie. Wśród naszych propozycji znajdują się nietypowe formy, w tym okrągłe, półokrągłe, skośne, trójkątne czy trapezoidalne.

Na szczególną uwagę zasługują okna w stylu ambiente firmy Internorm. Ambiente to przede wszystkim ozdobnie zaokrąglone wykończenie ramy, które podkreśli ponadczasowy wygląd każdej nieruchomości. Co więcej, dekoracyjna stylistyka zapewnia oknom harmonijny wygląd. Okna mogą zostać wykonane z PCV bądź PCV i aluminium, ale również drewna i aluminium. Uzupełnione o zaokrąglone, chromowane bądź z polerowanego mosiądzu klamki prezentują się jeszcze uroczyściej. Odcienie brązu, biel, a nawet ciemna zieleń to najczęściej wybierane kolory ram dla okien z linii ambiente – to właśnie te barwy tworzą najbardziej nastrojową atmosferę. Dla jeszcze bardziej gustownego wzornictwa warto rozważyć wyposażenie okien w szprosy. Taka możliwość dostępna jest we wszystkich oknach ambiente marki Internorm.

 dom w tradycyjnym stylu z oknami Internorm.jpg

Zobacz nasze okna w stylu ambiente!

Świadomy wybór

Przed budową lub renowacją domu bardzo ważne jest ustalenie liczby okien i ich rozmieszczenia. Jeśli nie zachowamy równowagi, całość będzie wyglądała chaotycznie. Istotna jest również wielkość okien. Zbyt duże okna zdecydowanie odbiegną od tradycyjnego charakteru elewacji, chyba że zastosujemy szprosy. Jest to rozwiązanie, które zdecydowanie wzbogaca elewację i uszlachetnia fasadę budynku. Zwróćmy także uwagę na rodzaj materiału, z którego zostaną wykonane. Najszlachetniejsze są okna drewniano-aluminiowe, jednak bardzo dobre są także okna PCV bądź PCV-aluminiowe. Kształt okien powinien zostać dopasowany do charakteru budynku. W stylu romańskim dominują okna półokrągłe, natomiast w gotyku wysokie, prostokątne.

Sprawdź okna ambiente

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF