Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Kolor okien. Jak dopasować okna do stylu wnętrza?

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Kolor okien. Jak dopasować okna do stylu wnętrza?

Okno jako ozdoba wnętrza? Najprostszym, a może najtrudniejszym sposobem na piękną stylizację pomieszczenia jest wykorzystanie praktycznych jej elementów w celach dekoracyjnych. Konieczność obecności okien w budynku i szeroki wybór kolorów sprawia, że przy odrobinie wyczucia stylu i znajomości najnowszych trendów, będziesz mógł ograniczyć liczbę zbędnych detali dekoracyjnych w swoich salonie i sypialni. Jak dopasować wzornictwo i kolor okien do stylistyki wnętrza? Jakie trendy obecne w architekturze współgrają z oknami drewnianymi, a jakie z oknami PCV? Czy warto zdecydować się na kolorowe okna?

okna drewniane jasne do wnętrza w stylu skandynawskim.jpg

Skandynawska naturalność i prostota

Styl skandynawski został bardzo dobrze przyjęty przez polskie społeczeństwo. Cechuje się niezwykłą prostotą, jasnymi kolorami, obecnością naturalnych materiałów wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe. Jedną z jego cech charakterystycznych jest harmonia z naturą. Okna powinny być więc w kolorach ziemi nawiązujących do tego, co jest za oknem. Najlepszym wyborem będą okna drewniane w odcieniach świerku, dębu, modrzewia, orzecha, jesionu... Jeżeli obawiasz się jednak, że drewno od strony zewnętrznej szybko straci swoje właściwości, to wybierz okna drewniane z nakładką aluminiową! Produkty Internorm dadzą Ci szeroki wybór zarówno odcieni drewna, jak i nakładki. Dla zwolenników okien PCV marka również ma propozycję – doskonale sprawdzą się odcienie białe lub kremowe okien z wąskich profilem, np. KF 310 Home Soft.

okna do nowoczesnych wnętrz.jpg

Nowoczesny minimalizm

Sterylne wnętrze wypełnione geometrycznymi kształtami i ubrane w stonowane kolory – to miejsce, w którym nie może zabraknąć wielkogabarytowych przeszkleń w kolorze szarym, czarnym, brązowym lub kremowym. Podkreślają one elegancki wystrój pomieszczenia, harmonizując z frontami mebli, ścianami i dodatkami. Jeżeli preferujesz odważniejsze rozwiązania dekoracyjne, postaw na wyraziste bordo, butelkową zieleń lub mocny granat. W takim przypadku koniecznie wyposaż wnętrze w kilka dodatków w podobnym odcieniu. Mogą być to świece, wazony, poduszki na fotelach, nakrycie na sofie, a także dywan czy oświetlenie...

okna retro z charakterem.jpg

Retro z charakterem

Wystrój Twojego mieszkania nawiązuje do lat 60.? Urządziłeś je z wykorzystaniem mebli z duszą, które znalazłeś w zapomnianym pokoju babci, na strychu swojego domu rodzinnego lub w garażu sąsiada? Eklektyczny charakter wnętrza nawiązujący do powojennych fabryk, w których pierwszoplanową rolę odgrywały surowa cegła, dominująca stal i naturalne drewno, podkreślisz, wybierając okna o węższych profilach, najlepiej w kolorze antracytu lub głębokiej czerni.

A co ze współczesną klasyką? Na pewno wyrazisty kolor okien nie może pozbawić jej ponadczasowej elegancji. Zdecyduj się więc na okna w kolorze drewna lub jasny odcień szarości.

Zobacz paletę kolorów!

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF