Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Kontaktrony w oknie

Kategorie: okna   zabezpieczenia  
Zdjęcie Kontaktrony w oknie

Niezależnie od tego, czy mieszkasz na parterze, trzecim piętrze, w niebezpiecznej dzielnicy, czy na odludziu – tylko ochrona antywłamaniowa jest w stanie zapewnić Ci satysfakcjonujący poziom bezpieczeństwa. Nie chodzi wyłącznie o ochronę fizyczną, bo ta zazwyczaj, o ile nie mieszkasz w zbyt dużej odległości od najbliższego posterunku policji, nie jest niezbędna. Warto jednak zabezpieczyć się za pomocą najnowszych zdobyczy techniki. Jedną z nich są kontaktrony.

Czym są i jak działają kontaktrony

Kontaktrony to niewielkie i niezbyt skomplikowane czujniki ruchu zdolne do wykrycia nieautoryzowanego otwarcia okna lub drzwi. Składają się z dwóch elementów – magnesu i rurki, w której zatopione są dwa styki. Czujniki te zakłada się jako element systemu alarmowego – dzięki nim ochrona antywłamaniowa staje się jeszcze skuteczniejsza. Każde nieautoryzowane otwarcie okna lub drzwi przerywa bowiem obwód elektromagnetyczny i aktywuje alarm.

Co ciekawe, kontaktrony są w stanie stwierdzić próbę włamania jeszcze, zanim przestępca sforsuje okno. Jeśli w domu jest zainstalowany cichy alarm, który nie aktywuje sygnału dźwiękowego, lecz wysyła powiadomienie na policję lub do firmy ochroniarskiej, wówczas dzięki kontaktronom można złapać włamywacza na gorącym uczynku. Za sprawą specyficznej budowy czujniki te rzadko aktywują alarm przez przypadek; prawdopodobieństwo że uruchomi je np. znajdujące się w pomieszczeniu zwierzę jest minimalne.

IMG_7889_500px.jpg

Gdzie stosuje się kontaktrony

Najoczywistszymi miejscami instalacji kontaktronów są miejsca, w których wzmożona ochrona antywłamaniowa jest niezbędna, czyli przede wszystkim okna i drzwi zewnętrzne, a także np. okna dachowe. Bardzo często stosuje się je w punkcie styczności ramy ze skrzydłem okna – kontaktrony są na tyle małe, że przy zamkniętym oknie nie widać ich ani z zewnątrz, ani od wewnątrz. Dzięki temu włamywacz próbujący dostać się do środka dowiaduje się zazwyczaj o aktywowaniu alarmu dopiero wtedy, gdy zostaje ujęty.

IMG_7887_500px.jpgKontaktrony jako element systemu antywłamaniowego

Dzięki kontaktronom ochrona antywłamaniowa niewątpliwie zyskuje na niezawodności, jednak trzeba pamiętać, że aby system alarmowy i antywłamaniowy był skuteczny, również pozostałe jego elementy powinny prezentować odpowiednią jakość. Zarówno same okna, jak i drzwi muszą być na tyle solidne, aby włamywacz potrzebował na ich sforsowanie jak najwięcej czasu – w przeciwnym razie, mimo aktywacji alarmu, złodziej może zdążyć dokonać kradzieży i uciec. W przypadku obiektu położonego z dala od siedzib ludzkich, a więc również obiektów policji, oprócz czujników będziemy też musieli zainwestować w ochronę fizyczną – w przeciwnym razie samo wykrycie próby włamania nie będzie w stanie mu zapobiec.

Wśród czujników ruchu stosowanych w systemach alarmowych kontaktrony zajmują szczególne miejsce. Dzięki prostej budowie i niewielkim rozmiarom sprawiają, że ochrona antywłamaniowa mienia zdecydowanie zyskuje na jakości. Jeśli więc szukasz dodatkowych zabezpieczeń, na pewno warto rozważyć instalację kontaktronów.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF