Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Licowanie ramy i skrzydła to nasza specjalność

Kategorie: okna   innowacje  
Zdjęcie Licowanie ramy i skrzydła to nasza specjalność

Zlicowane okna prezentują się doskonale, zwłaszcza w nowoczesnych budynkach, w których oszczędność i harmonia są bardziej pożądane niż przepych. Kanciasta stylistyka na zewnątrz to element, który w nowoczesnej architekturze stał się powszechny. Jako firma o dużym doświadczeniu w dostarczaniu okien zlicowanych, dysponujemy dużą wiedzą na ten temat. W niniejszym tekście zamierzamy się nią podzielić.

Nowoczesność i harmonia

Na przestrzeni ostatniego stulecia kanciasta stylistyka na zewnątrz stała się prawdziwą wizytówką postmodernizmu i niemalże synonimem nowoczesności. Licowanie ramy i skrzydła z elewacją to optymalna metoda na osiągnięcie jeszcze większej harmonię w wyglądzie zewnętrznym okna. Wśród zlicowanych okien znajdziemy szklenia wielkoformatowe, okna z okuciami przesuwnymi i przesuwno-podnośnymi, a także wykonane z różnorodnych materiałów. Wśród okien o nowoczesnej stylistyce dominują okna wykonane z PCV, coraz popularniejsze stają się również ramy aluminiowe, które są droższe, ale za to prezentują się efektowniej. Kanciasta stylistyka na zewnątrz okna pozwala doskonale wkomponować się w bryłę budynku zaprojektowanego na kształt sześcianu.

Jak zlicować ramę i skrzydło

Aby osiągnąć zlicowanie okna z elewacją, konieczne jest wyrównanie ościeżnicy z ramą. Nie jest to bynajmniej zadanie proste – takie okno musi mieć specyficzną budowę, żeby nie sprawiało problemów podczas otwierania i zamykania. Ponadto skrzydło musi w każdym miejscu dobrze przylegać do ościeżnicy, bo w przeciwnym razie mogą tworzyć się mostki termiczne, a więc miejsca, w których ciepło wydostaje się punktowo. W tym celu powiększamy nieco ościeżnicę i zarazem dostosowujemy kształt otworu okiennego. Chcąc osiągnąć idealne dopasowanie, dzięki któremu kanciasta stylistyka na zewnątrz pozwoli budynkowi nabrać ultranowoczesnego wyglądu, każdy element powinien doskonale pasować do pozostałych. Kluczowa jest więc precyzja i odpowiednio szybka decyzja odnośnie do obecności okien zlicowanych – należy ją podjąć już na etapie projektowania.

Nie tylko względy estetyczne

Kanciasta stylistyka na zewnątrz to jednak niejedyny profit z posiadania okien zlicowanych z elewacją. Kolejną korzyść stanowi nieprzeciętna stabilność, dzięki której to rozwiązanie stało się tak popularne w oknach pasywnych. Okna zlicowane są również znacznie bezpieczniejsze, ponieważ potencjalny włamywacz, próbując je sforsować, ma o wiele mniej możliwości podważenia lub wyłamania skrzydła. Okna zlicowane są ponadto czystsze – jako że skrzydło, rama i warstwa tynku na ścianie znajdują się w jednej płaszczyźnie, w uskokach nie zbiera się bród, który może być naprawdę irytujący, zwłaszcza jeśli przez dłuższy czas nie otwieramy okien, co przecież w domach pasywnych jest nie tylko powszechne, ale wręcz rekomendowane.

Jeśli chcesz, aby Twój budynek dobrze się prezentował, zachowując jednocześnie doskonałe parametry efektywności energetycznej i dostarczając Ci maksimum komfortu, kanciasta stylistyka na zewnątrz okna okaże się niezwykle pomocna.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF