Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Najlepsze okna do domu. Czym się kierować, wybierając okna?

Kategorie: okna   design  
Zdjęcie Najlepsze okna do domu. Czym się kierować, wybierając okna?

Planujesz zakup okien do swojego domu i wciąż poszukujesz odpowiedzi na wiele pytań dotyczących ich parametrów technicznych, wielkości, materiału i kształtu. Producenci proponują coraz więcej, mając szerokie możliwości projektowania i produkowania okien w dowolnych kształtach i formach. Zachwycają nowoczesnym designem i ciekawą stylistyką. Jednak ich unikalny wygląd sam w sobie nie zapewni Ci skutecznej ochrony przed chłodem i nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń.

 

Okna z dobrego materiału

 

Z czego powinny być wykonane okna do Twojego domu? Jeżeli zdecydowałeś się na okna PCV, to z pewnością jesteś zwolennikiem uniwersalnych i prostych rozwiązań. Okna plastikowe są tańsze od drewnianych i tych z nakładką aluminiową, są też łatwe w czyszczeniu i nie wymagają konserwacji. Materiał cechuje się dużą odpornością na wpływ czynników zewnętrznych i bardzo dobrą szczelnością. Nie jest on jednak całkowicie pozbawiony wrażliwości na warunki pogodowe. Nienajlepiej wpływa na jego wygląd działanie słońca, które może spowodować, że po kilku latach kolor ram się odbarwi. Z tego powodu producenci tacy jak Internorm proponują okna PCV-aluminiowe, czyli od zewnątrz zabezpieczone nakładką aluminiową, która eliminuje ten problem.

Nakładka aluminiowa rekomendowana jest także do pięknych, ciepłych i solidnych okien drewnianych. Naturalne drewno jest wrażliwe na wpływ czynników atmosferycznych, w szczególności na wodę. Aby uniknąć ich przedwczesnego starzenia, stosuje się nakładkę z aluminium, którą znajdziemy m. in w oknach HF 510 i HS 330.

okna drewniane także z nakładką aluminiową.jpg

6-komorowy profil KF 310.png

Profile okienne i ich komory

W zależności od materiału, z jakiego okna są wykonane, mogą mieć one jednolitą, pełną strukturę (okna drewniano-aluminiowe) lub budowę komorową (okna PCV). Jeżeli komory występują w profilach, to ważna jest ich liczba. Im jest ich więcej, tym okno jest bardziej stabilne, szczelne i zapewnia lepszą ochronę przed wymianą ciepła z otoczeniem. To oznacza, że jego współczynnik przenikania ciepła będzie niższy. Do niedawna za najlepsze okna plastikowe uznawano okna PCW z profilami pięciokomorowymi. Internorm zaproponował okna z profilami sześciokomorowymi KF 310, dzięki którym izolacyjność cieplna została w wyraźny sposób poprawiona, a ich współczynnik przenikania ciepła wynosi tylko 0,69 W/m2K.

 

KF 500 okno antywłamaniowe

Bezpieczeństwo domowników

Okna nie tylko zapewniają komfort termiczny, lecz także są odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców i ochronę ich mienia. Niezwykle ważne jest, aby skutecznie chroniły przed włamaniem. Powinny więc być wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe, jak np. system I-tec Ryglowanie – specjalne klapki umieszczone ze wszystkich czterech stron skrzydła, które przy blokowaniu okna wciskają się bezpośrednio w ościeżnicę. Ochronę zwiększają także ukryte okucia, klamki z zamykaniem na kluczyk oraz potrójna szyba – każda dodatkowa tafla szkła to wzrost ochrony przed włamaniem, ale też ucieczką ciepła.

 

Dobre okna to bezpieczeństwo, komfort, wygoda i ciepło. Aby takie były i spełniły wszystkie swoje funkcje, nie mogą być przypadkowo wybranymi elementami wykończenia domu. Potraktuj je jako jeden z priorytetów, a nie będziesz żałować zainwestowanych pieniędzy.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF