Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Napędy żaluzji nie muszą być manualne!

Kategorie: żaluzje   innowacje  
Zdjęcie Napędy żaluzji nie muszą być manualne!

Fotowoltaika robi w ostatnim czasie zawrotną karierę. Tego, że coraz więcej urządzeń będzie zasilanych za pomocą światła słonecznego, mogliśmy spodziewać się od dawna, jednak w obecnie rozwój tej technologii zdecydowanie przyśpieszył. Jednym z efektów tego rozwoju jest żaluzja fotowoltaiczna, czyli unifikacyjny i jednocześnie ekologiczny wynalazek, którego omówieniem zajmiemy się poniżej.

Czym jest fotowoltaika

W dużym skrócie, fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki zajmująca się poszukiwaniem i wcielaniem w życie sposobów przekształcania światła słonecznego w energię elektryczną. W tym celu wykorzystuje tzw. ogniwa fotowoltaiczne, których głównym składnikiem jest wafel krzemowy, a więc ten sam materiał, z którego korzysta się podczas produkcji mikroprocesorów. Wafel krzemowy występuje w postaci amorficznej i krystalicznej, przy czym do produkcji ogniw fotowoltaicznych stosują się tylko tę drugą formę.

Żaluzja fotowoltaiczna, która sama się napędza i steruje

Żaluzja fotowoltaiczna to rozwiązanie, które pozwala zautomatyzować działanie przesłony tak, aby zmaksymalizować jej efektywność i zarazem uniknąć konieczności podłączania do jakiekolwiek zewnętrznego zasilania. Można to osiągnąć na dwa sposoby – instalując na ścianie lub dachu ogniwa napędzające żaluzję lub montując je w lamelach. To drugie rozwiązanie jest znacznie efektywniejsze, a do tego eleganckie, w związku z czym stale zyskuje na popularności. Żaluzja fotowoltaiczna wyprodukowana w ostatnich latach prawie zawsze będzie miała właśnie taką konstrukcję.

Dzięki fotowoltaice i uzyskanej z ogniw energii można zautomatyzować między innymi nachylenie lameli do słońca, dostosować przepuszczalność światła do pogody, pory dnia lub roku, a nawet zmienić tryb działania żaluzji w zależności od tego, ile osób znajduje się w pomieszczeniu. Możliwości są tu praktycznie nieograniczone, a cały system – stuprocentowo samowystarczalny.

Korzyści

To prawda, że żaluzja fotowoltaiczna stanowi rozwiązanie dość drogie, jednak korzyści, jakie można uzyskać z jej zastosowania, uzasadniają wydatek. Pierwszą i najważniejszą korzyścią jest wygoda osób korzystających z danego pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy żaluzja fotowoltaiczna zostanie zamontowana w mieszkaniu, budynku biurowym, czy gdziekolwiek indziej, zawsze podwyższa komfort codziennego funkcjonowania. Po drugie fotowoltaika oznacza oszczędność. Co prawda ze względu na wysoką cenę inwestycja zwraca się dopiero po kilku latach, ale jednak to następuje, a jeśli zainwestujemy w urządzenie dobrej jakości – możemy cieszyć się jego niezakłóconym działaniem bardzo długo. Po trzecie żaluzja fotowoltaiczna doskonale się prezentuje, zwłaszcza w budynkach z nowoczesnym designem. I wreszcie po czwarte – korzystanie z odnawialnych źródeł energii ani bezpośrednio, ani pośrednio nie niszczy środowiska.

Jeśli szukasz innowacyjnych, ekologicznych i energooszczędnych pomysłów, które sprawią, że Twój dom, biuro czy mieszkanie stanie się efektywne energetycznie, nowoczesne, a przy tym będzie się świetnie prezentowało zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz, żaluzja fotowoltaiczna może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

hv350-profile-okien-drewniano-aluminiowych-okno-zespolone.jpg

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF