Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Systemy zacienienia Internorm I-tec

Kategorie: żaluzje   dom inteligentny  
Zdjęcie Systemy zacienienia Internorm I-tec

Męczy Cię każdorazowe wstawianie z miejsca i zasłanianie okna w momencie, gdy słońce zaczyna wlewać się do środka pomieszczenia, przeszkadzając w oglądaniu telewizji, korzystaniu z komputera lub po prostu oślepiając Ciebie i domowników? Firma Internorm ma rozwiązanie tego problemu – jest nim system zacienienie I-tec. Sprawdź, w jaki sposób ułatwia on życie.

Kłopotliwe słońce

Ilość promieni słonecznych wpadających przez okna do pomieszczenia ma duży wpływ zarówno na panującą w nim temperaturę, jak i na komfort mieszkańców. Podczas gdy latem wolimy chronić się przed upalnym słońcem, które zbyt mocno nagrzewa wnętrze, zanadto podwyższając temperaturę, zimą pragniemy ogrzać się w jego blasku. Podobnie nocą, kiedy chcemy spokojnie się wyspać, ostatnim, czego pragniemy, jest światło w sypialni. Stąd latem i nocą zasłaniamy żaluzje, firanki czy rolety, a zimą pozostawiamy je otwarte, zapraszając do środka promienie słoneczne, aby ogrzać pomieszczenie.

Niestety w natłoku obowiązków i przy ciągłym braku czasu często po prostu zapominamy o zasłonięciu lub odsłonięciu żaluzji. Również, gdy jesteśmy nieobecni w domu, nikt za nas się tym nie zajmie, w efekcie czego po powrocie może nas czekać przykra niespodzianka w postaci mocno nagrzanego lub przeciwnie – zimnego wnętrza. Nie mówiąc już o tym, że czasami zwyczajnie nie chce się wstać sprzed telewizora lub komputera, aby zasłonić żaluzje i odciąć dopływ denerwujących promieniu słonecznych. Czy jest na to rada? Otóż okazuje się, że tak – to system zacienienie I-tec montowany w oknach zespolonych firmy Internorm.

iPhone_iPad_Gateway_Internorm2.jpg

Zacienienie I-tec na ratunek

W praktyce system zacienienie I-tec montowany jest w oknie jako niewielkie i niewidoczne dla oka urządzenie, dzięki czemu nie burzy ładu estetycznego. Posiada własny napęd, w którym źródło zasilania stanowi energia pochodząca z promieni słonecznych, absorbowana przez wbudowany moduł fotowoltaiczny. Moduł następnie zamienia pozyskaną w ten sposób energię na prąd i przekazuje go do akumulatora, który zasila systemem zacienienie I-tec bez potrzeby sięgania po zewnętrze źródła energii. Co ważne, urządzenie cechuje się wysoką efektywnością, gdyż do działania wystarczą mu nawet niewielkie ilości promieni słonecznych. System zacienienie I-tec jest więc nie tylko skuteczny i oszczędny, ale też ekologiczny i przyjazny środowisku.

System zacienienie I-tec gwarantuje płynną i automatyczną regulację ilości światła dostającego się do wnętrza, bez potrzeby osobistej ingerencji domowników. Zapomnieć o zasłanianiu żaluzji latem i odsłanianiu zimą? To możliwe! Innowacja firmy Internorm potrafi bowiem samoistnie mierzyć wysokość temperatury, a także rozpoznawać porę dnia i roku. Na podstawie tych informacji podejmuje decyzję o zasłonięciu żaluzji latem, gdy temperatura jest za wysoka, a także nocą, by ograniczyć oświetlanie wnętrza, i odsłonięciu ich zimą, kiedy słońce jest potrzebne do nagrzania pomieszczenia.

profile-okien-drewniano-aluminiowych-fix.jpg

Innowacje dla łatwiejszego życia

Jako że w system zacienienie I-tec może zostać wyposażone każde okno zespolone firmy Internorm, nic nie stoi na przeszkodzie, aby go zamontować w całym budynku i połączyć ze sobą. W ten sposób da się kontrolować poziom naświetlenia, a co za tym idzie, również wysokość temperatury we wszystkich pomieszczeniach. System zacienienie I-tec okazuje się z tego względu szczególnie przydatny w dużych domach i budynkach, w których ręczne zasłanianie i odsłanianie żaluzji zajmuje wiele czasu. Oczywiście istnieje możliwość ręcznego obsługiwania napędu elektrycznego i zasłonięcia lub odsłonięcia żaluzji w dowolnym momencie, na co pozwalają wbudowane w okno przyciski sterujące.

pasywne-okno-pcv-aluminium-w-nowoczesnej-stylistyce-kf410.jpg

System zacienienie I-tec daje następujące korzyści:

 • wygoda;
 • oszczędność czasu;
 • optymalne wykorzystanie energii słonecznej;
 • możliwość utrzymania temperatury w pomieszczeniach na odpowiednim poziomie przez cały rok;
 • automatyczne zasłanianie żaluzji latem i odsłanianie zimą;
 • oszczędność energii.

Zacienienie I-tec to tylko jedno z kilku innowacyjnych rozwiązań stosowanych w oknach i drzwiach firmy Internorm. Sprawdź inne systemy z serii I-tec, które tak samo skutecznie ułatwiają życie i pozwalają na oszczędność energii, czyli Twoich pieniędzy.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF