Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Żaluzja zewnętrzna - wyjątkowe rozwiązania

Kategorie: żaluzje   dom inteligentny  
Zdjęcie Żaluzja zewnętrzna - wyjątkowe rozwiązania

Mimo, że duże szklenia są rozwiązaniem, które świetnie się prezentuje, zwłaszcza w nowoczesnej elewacji, w upalne dni mogą stać się prawdziwą zmorą. Mieszkanie z wielkoformatowymi oknami szybciej się nagrzewa, co skutecznie obniża koszty eksploatacji, jednak przy intensywnym nasłonecznieniu trudno wytrzymać wewnątrz. Zwykłe żaluzje, nawet gdy całkowicie je zasłonimy, nie do końca spełniają swoją funkcję. Z kolei stosując rolety, musimy wybierać pomiędzy kompletnym zaciemnieniem a niemal całkowitym jego brakiem. Na ich tle żaluzja zewnętrzna okazuje się znacznie lepszym rozwiązaniem.

Lamele prowadzące światło

Żaluzje zbudowane są z lameli, czyli wąskich i długich elementów wykonanych z drewna, lekkiego metalu lub rzadziej – z tworzywa sztucznego. Wszystkie żaluzje są wyposażone w mechanizm pozwalający na rozwijanie i regulowanie położenia względem siebie. Mechanizm ten może być sterowany za pomocą układu elektronicznego lub sznurka, który wystarczy pociągnąć, aby zasłonić okno. Sterowanie elektroniczne jest wygodniejsze, bo możemy w jednej chwili zasłonić wszystkie okna, jednak jest również nieco droższe.

Niezwykle interesującym rozwiązaniem, dzięki któremu żaluzja zewnętrzna odcina nadmiar światła, jednocześnie nie zaciemniając wnętrza całkowicie, są lamele prowadzące światło – takie, z jakimi mamy do czynienia np. w systemie RAFF-S.  Tego typu żaluzje nie tylko zapewniają komfort podczas upałów, ale również skutecznie chronią prywatność, podczas gdy my sami możemy obserwować świat zza okna. Pozwalają też uniknąć konieczności włączania sztucznego oświetlenia, gdy żaluzja zewnętrzna jest opuszczona.

zaluzje-fasadowe-lamele-kierujace-swiatlo.jpg

Dlaczego żaluzja zewnętrzna

Wśród dostępnych mechanizmów zaciemnienia okna mamy do wyboru kilka opcji – roleta zewnętrzne i wewnętrzna, żaluzja zewnętrzna i wewnętrzna, zasłony itp. Zasłony i firany, jako znacznie mniej efektywne, są co prawda nadal stosowane, jednak spełniają głównie funkcję ozdobną, tymczasem obowiązek odcięcia nadmiaru światła spoczywa już na żaluzjach i roletach. Rolety i żaluzje wewnętrzne posiadają wadę, o której wspomnieliśmy na początku – są co prawda skuteczne przy zaciemnianiu, lecz odbijają światło słoneczne zza szyby, sprawiając, że okno nagrzewa się mimo ich obecności. Zarówno roleta, jak i żaluzja zewnętrzna nie tylko odcinają światło, ale też dostarczają cienia. Niestety, rolety zewnętrzne wyglądają dość topornie i zdarza się, że po zasunięciu szpecą elewację. Ponadto ich zasłonięcie oznacza całkowite zaciemnienie wnętrza. Inaczej jest w przypadku żaluzji – pozycją lameli względem siebie da się bowiem sterować, kontrolując, ile światła trafia do wnętrza.

zaluzje-fasadowe-dlaczego-zaluzja-zewnetrzna.jpg

Estetycznie i wygodnie

Żaluzja zewnętrzna jest nie tylko praktyczna, ale też świetnie wygląda, dając interesujący efekt wizualny. Na rynku dostępne są żaluzje poziome i pionowe dowolnego formatu – niezależnie ot tego, jak duże mamy okna i jakiego rodzaju okucia zostały w nich zastosowane, znalezienie odpowiedniej żaluzji nie powinno stanowić problemu. Nawet jeśli taki problem by zaistniał, jest wiele firm zajmujących się przygotowywaniem żaluzji na wymiar. Często można słyszeć opinie, że żaluzja zewnętrzna jest co prawda rozwiązaniem wygodnym i estetycznym, ale zbyt często się psuje. Nie musi tak być – kupując produkt wysokiej jakości oraz montując użytkując go zgodnie ze wskazaniami producenta, może służyć przez wiele lat od zakupu.

Żaluzja zewnętrzna to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do mieszkania i skuteczną ochronę przed trudnymi do wytrzymania upałami. Rozwiązanie to jest nie tylko praktyczne, ale również estetyczne – żaluzja zewnętrzna z prowadzącymi światło lamelami wręcz dodaje uroku elewacji.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF