Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Niskie progi w drzwiach przesuwnych - dom bez barier

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Niskie progi w drzwiach przesuwnych - dom bez barier

Drzwi przesuwne są jednym z najciekawszych rozwiązań w dziedzinie stolarki otworowej. Niestety, przejście bez barier, jakiego przecież oczekujemy w idealnym domu, często jest jedynie fikcją, a rzeczywistością okazuje się toporny próg, który utrudnia przemieszczanie się do i z budynku, w dodatku negatywnie wpływając na termoizolację pomieszczenia. Rozwiązaniem problemu są niskie progi.

Przejście bez barier – prawda czy fałsz

Standardowe okna przesuwne opierają się w swojej konstrukcji o progi, które wprowadzają realne zagrożenie upadkiem, a także uniemożliwiają wygodne funkcjonowanie dzieci, seniorów i osób niepełnosprawnych. Wystający próg jest prawdziwą pułapką dla każdego, kto rozmawia czy biegnie. kierując się w stronę drzwi przesuwnych, oddzielających pomieszczenie i zewnętrzne otoczenie budynku. Czy istnieje możliwość, aby przejście bez barier nie wymagało rezygnacji z nowoczesnych okien przesuwnych?

Próg jest przecież niezbędny w praktycznie każdej konstrukcji okiennej tego typu. Niestety, nie dość, że stanowi przeszkodę, to jeszcze powoduje utratę ciepła ze względu na swoje kiepskie parametry energetyczne. Z tym podwójnym problemem zmierzyli się eksperci Internorm. Efekt? Drzwi podnośno-przesuwne z minimalnie wystającym progiem o szczególnych właściwościach termoizolacyjnych.

Niskie progi z włókna szklanego

Kierując się praktycznymi względami, technolodzy opracowali przejście bez barier, wystające od posadzki tylko 1,2 centymetra, co jest praktycznie niezauważalne i niegroźne również dla osób o ograniczonej motoryce. Aby przejście bez barier przy okazji dobrze wpłynęło na energooszczędność, zastosowano włókno szklane, czyli chemiczną, szklaną strukturę sprawdzoną pod względem izolacyjności. Od teraz nie trzeba rezygnować z drzwi przesuwnych z uwagi na ich niepraktyczny charakter. Niski próg spełnia podwójnie praktyczną rolę. To się nazywa przejście bez barier!

Tego typu niski próg z włókna szklanego został zastosowany między innymi w oknie podnośno-przesuwnym Internorm HS 330, które spełnia surowe kryteria budownictwa pasywnego, zapewniając zmniejszone zużycie energii, a co za tym idzie – gwarantuje niższe koszty eksploatacji domu.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF