Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Nowoczesne okna drewniane

Kategorie: okna   innowacje  
Zdjęcie Nowoczesne okna drewniane

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu na świecie, a w Polsce kilkanaście, wymiana okien na plastikowe stanowiła o zamożności i nowoczesności. Dziś zauważalny jest odwrotny trend – wiele osób decyduje się powrócić do drewnianych okien. Te jednak są dużo nowocześniejsze niż rozwiązania z przeszłości. Poznaj nowoczesne okna drewniane, które możesz zobaczyć w naszym katowickim showroomie.

Nowoczesne okna drewniane - naturalnie nadzwyczajne

Drewniane okna są zdecydowanie droższe niż rozwiązania PCV, co ma swoje uzasadnienie w cenie surowców. Najpopularniejsze i skądinąd najtańsze jest wykorzystywanie drewna sosnowego, jednak zdarzają się modele stworzone na bazie dębu, modrzewia, świerka lub jodły. O ile dostęp do tworzywa sztucznego i jego odpowiednie modelowanie nie należy do skomplikowanych technologicznie zadań, o tyle zdobyć dobre drewno i przygotować je do permanentnej eksploatacji jest nieco ciężej. W oknach Internorm stosuje się aż potrójną warstwę klejenia naprzemiennego, co ma pozytywny wpływ na skutki naprężenia. Dobór drewna o optymalnym poziomie wilgotności może pozwolić na skonstruowanie okien sztywniejszych i odporniejszych na działania atmosferyczne. Biorąc to pod uwagę, specjaliści doradzają wybór okien drewnianych w przypadku rozwiązań o charakterze wielkogabarytowym. Duża, przeszklona powierzchnia wykończona naturalnym surowcem? Nowoczesność i elegancja w jednym!

Nowoczesne okna drewniane

Zalety nowoczesnych okien drewnianych

Ponieważ nowoczesna technologia rozwija się w każdej dziedzinie – także obróbce drewna – za pomocą cyfrowych urządzeń można przygotować perfekcyjnie zaprojektowane i wycięte ramy dostosowane do nietypowych architektonicznych zamówień. Trójkąty, koła, romby? Teraz to wszystko możliwe – wystarczy indywidualne zamówienie. Naturalny charakter materiału zdecydowanie poprawia nastrój mieszkańców, w końcu każdy czuje się lepiej w estetycznych warunkach. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że drewniane okna mogą być bardzo dobre pod względem izolacji, ale w naturalny sposób przewodzić zdrową, naturalną ilość powietrza. Co więcej, każde okno można zwyczajnie... pomalować, ściśle dostosowując jego ostateczny wygląd do wystroju wnętrza. Drewniane okna sprzyjają również ekologii – ich utylizacja przebiega w naturalny dla środowiska sposób.

Nowoczesne okna drewniane Internorm

Nie zapomnij!

Drewniane okna są w stanie cieszyć nas swoimi właściwościami nawet kilkadziesiąt lat pod warunkiem, że zadbamy o ich prawidłową konserwację. Ponieważ przy ich produkcji używa się lakieru, należy co kilka miesięcy sprawdzać jego stan. W razie konieczności – zapewne w odstępie kilku lat – warstwę okna powinno się ścierać i ponownie lakierować.

Zapraszamy na konsultację

Oczywiście, nie w każdym przypadku drewniane okna będą najbardziej pasującym i najlepszym rozwiązaniem, jednak warto mieć świadomość, że istnieje alternatywa dla rozwiązań PCV. Wystarczy odwiedzić nasz katowicki Showroom Internorm, by przekonać się, jak interesujące mogą być rozwiązania bazujące na drewnie.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF