Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Nowoczesne okna drewniane

Kategorie: okna   innowacje  
Ocena 0
Zdjęcie Nowoczesne okna drewniane

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu na świecie, a w Polsce kilkanaście, wymiana okien na plastikowe stanowiła o zamożności i nowoczesności. Dziś zauważalny jest odwrotny trend – wiele osób decyduje się powrócić do drewnianych okien. Te jednak są dużo nowocześniejsze niż rozwiązania z przeszłości. Poznaj nowoczesne okna drewniane, które możesz zobaczyć w naszym katowickim showroomie.

Nowoczesne okna drewniane - naturalnie nadzwyczajne

Drewniane okna są zdecydowanie droższe niż rozwiązania PCV, co ma swoje uzasadnienie w cenie surowców. Najpopularniejsze i skądinąd najtańsze jest wykorzystywanie drewna sosnowego, jednak zdarzają się modele stworzone na bazie dębu, modrzewia, świerka lub jodły. O ile dostęp do tworzywa sztucznego i jego odpowiednie modelowanie nie należy do skomplikowanych technologicznie zadań, o tyle zdobyć dobre drewno i przygotować je do permanentnej eksploatacji jest nieco ciężej. W oknach Internorm stosuje się aż potrójną warstwę klejenia naprzemiennego, co ma pozytywny wpływ na skutki naprężenia. Dobór drewna o optymalnym poziomie wilgotności może pozwolić na skonstruowanie okien sztywniejszych i odporniejszych na działania atmosferyczne. Biorąc to pod uwagę, specjaliści doradzają wybór okien drewnianych w przypadku rozwiązań o charakterze wielkogabarytowym. Duża, przeszklona powierzchnia wykończona naturalnym surowcem? Nowoczesność i elegancja w jednym!

Nowoczesne okna drewniane

Zalety nowoczesnych okien drewnianych

Ponieważ nowoczesna technologia rozwija się w każdej dziedzinie – także obróbce drewna – za pomocą cyfrowych urządzeń można przygotować perfekcyjnie zaprojektowane i wycięte ramy dostosowane do nietypowych architektonicznych zamówień. Trójkąty, koła, romby? Teraz to wszystko możliwe – wystarczy indywidualne zamówienie. Naturalny charakter materiału zdecydowanie poprawia nastrój mieszkańców, w końcu każdy czuje się lepiej w estetycznych warunkach. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że drewniane okna mogą być bardzo dobre pod względem izolacji, ale w naturalny sposób przewodzić zdrową, naturalną ilość powietrza. Co więcej, każde okno można zwyczajnie... pomalować, ściśle dostosowując jego ostateczny wygląd do wystroju wnętrza. Drewniane okna sprzyjają również ekologii – ich utylizacja przebiega w naturalny dla środowiska sposób.

Nowoczesne okna drewniane Internorm

Nie zapomnij!

Drewniane okna są w stanie cieszyć nas swoimi właściwościami nawet kilkadziesiąt lat pod warunkiem, że zadbamy o ich prawidłową konserwację. Ponieważ przy ich produkcji używa się lakieru, należy co kilka miesięcy sprawdzać jego stan. W razie konieczności – zapewne w odstępie kilku lat – warstwę okna powinno się ścierać i ponownie lakierować.

Zapraszamy na konsultację

Oczywiście, nie w każdym przypadku drewniane okna będą najbardziej pasującym i najlepszym rozwiązaniem, jednak warto mieć świadomość, że istnieje alternatywa dla rozwiązań PCV. Wystarczy odwiedzić nasz katowicki Showroom Internorm, by przekonać się, jak interesujące mogą być rozwiązania bazujące na drewnie.

Ocena 0

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF