Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Nowoczesne okna energooszczędne do domów klasy Premium

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Nowoczesne okna energooszczędne do domów klasy Premium

Polacy mają coraz większą świadomość wpływu poszczególnych elementów budynku na jego bilans energetyczny. Ciepło ucieka z domu wieloma drogami, w tym nawet w 30% przez okna. Stolarka okienna odgrywa więc niezwykle ważną rolę przy projektowaniu i budowie domów energooszczędnych, które wyróżniają się niższym zapotrzebowaniem na ciepło niż tradycyjne budownictwo. Wymagane jest więc zamontowanie w nich okien o szczególnych parametrach technicznych. Pozwoli to nie tylko obniżyć koszty ogrzewania, ale również przyczynić się do bardziej ekologicznego trybu życia.

grafitowe okna Internorm Katowice.jpg

Niski współczynnik przenikania ciepła

To najważniejszy czynnik warunkujący energooszczędność okien. Chcąc ograniczyć straty ciepła w tradycyjnych budynkach, montuje się w nich okna o Uw niższym niż 1,1 W/(m2K). Do domów o niskim zapotrzebowaniu na energię stworzono jednak bardziej restrykcyjne wymogi i przepisy. Uw tak zwanych okien pasywnych nie może być wyższy 0,8 W/(m2K).

Są jednak okna, które charakteryzują się ekstremalnie niskim współczynnikiem przenikania ciepła, których Uw oscyluje wokół wartości 0,6 W/(m2K). Są one dostępne w ofercie Internorm w różnych wariantach i z możliwością wykonania ich zarówno z drewna, jak i PCV. Ciekawą propozycją są okna PCV KF 405 z ukrytym skrzydłem, które podkreśla minimalistyczny design okna. Dla osób ceniących sobie naturalność drewna producent przygotował m.in. okna drewniano-aluminiowe HF 310 o doskonałej stabilności i ochronie antywłamaniowej.

nakładka aluminiowa na okna.png

Drewno, PCV i nakładka aluminiowa

Drewno zachwyca swoją naturalnością i szlachetnym pięknem, PCV wciąż przekonuje uniwersalnością i łatwością pielęgnacji. Oba materiały mają jednak wady – drewno wykazuje dużą wrażliwość na wilgoć, z kolei kolor PCV na skutek oddziaływania na powierzchnię ramy promieni słonecznych ulega żółknięciu. Producenci znaleźli jednak sposób na te niedoskonałości obu materiałów, chcąc zapewnić niczym nieskażony wygląd zewnętrznej powierzchni okien klientom poszukującym okien o doskonałych parametrach technicznych i nowoczesnej stylistyce. Zabezpiecza się je nakładką aluminiową, która cechuje się doskonałą ochroną przed wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki temu drewno nie zmienia swojej struktury, a PCV nie odbarwia się.

Świeże powietrze w domu bez strat ciepła

Aby zachować świeżość powietrza i ograniczyć ryzyko pojawienia się wilgoci w budynku, konieczne jest regularne wietrzenie wnętrza. Otwarcie okna powoduje, że z pomieszczenia ucieka ciepło, co zimą oznacza wyższe koszty ogrzewania. Internorm proponuje więc wentylację zintegrowaną z oknem, dzięki której świeżość powietrza we wnętrzu domu jest możliwa bez hałasu, kurzu i strat ciepła.

Energooszczędne okna klasy premium muszą spełniać bardzo wysokie wymagania. Muszą ograniczyć straty ciepła do minimum, wyróżniać się ponadprzeciętną stabilnością i skuteczną izolacją i jednocześnie zachwycać unikalnym wyglądem perfekcyjnie pasującym do wystroju wnętrza i elewacji budynku.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF