Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okiennice do domów pasywnych

Kategorie: okna  
Zdjęcie Okiennice do domów pasywnych

Okiennice do domów pasywnych mogą okazać się ciekawym rozwiązaniem, jednak, jak wszystkie kwestie związane z budową tego typu domów, ich kupno trzeba dokładnie przemyśleć. Kiedy i dlaczego warto w nie zainwestować? Jak je wybrać, aby nie żałować? Jakie korzyści dają okiennice? Na te oraz inne pytania związane z tematem znajdziesz odpowiedź w niniejszym artykule.

Czym są okna pasywne

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad okiennicami do domów pasywnych, najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania związane z wyborem odpowiednich okien pasywnych. Nie jest to sprawa łatwa – trzeba bowiem zwracać uwagę na wiele istotnych zagadnień.

nowoczesny-design-internorm-okna-pasywne.jpg

Wybór okien pasywnych wiąże się z wieloma pytaniami – nie chodzi jednak tylko o to, czy montować okiennice, czy nie, chociaż to oczywiście też jest istotna kwestia. Chodzi raczej o to, na co zwracać uwagę przy wyborze samych okien. Przede wszystkim tego rodzaju okna muszą spełniać odpowiednie wymogi. W budownictwie pasywnym, jeśli ma spełniać ono wszystkie swoje założenia, nie jest obojętne, jakich okien się użyje ani nawet jakie okiennice zostaną zamontowane.

Najważniejszą kwestią jest wybór okna z odpowiednim współczynnikami przenikalności ciepła. Istnieje wiele różnego rodzaju parametrów, które służą do opisu okien, jednak współczynnik przenikania ciepła dla całego okna ma największe znacznie z punktu widzenia energooszczędności. Ważne jest, aby był jak najniższy, a jego wartość wyrażana jako U była niższa niż 0,8Wm2K – tylko wtedy dany model realizuje założenia budownictwa pasywnego. Istotny jest też współczynnik przepuszczalności promieni słonecznych określający zdolność okna do nasłonecznienia wnętrza, który z kolei powinien być jak najwyższy. Warto pamiętać, że przy oknach pasywnych najlepiej sprawdza się potrójne oszklenie, dzięki któremu współczynnik przepuszczalności promieni słonecznych i przenikalności ciepła znajduje się na odpowiednim poziomie.

Okiennice

Wybór okiennic nie jest sprawą tak prostą, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Mamy do wyboru naprawdę wiele możliwości i trzeba się porządnie zastanowić, co wybrać. Zaczynając od materiału, przez technikę montażu, sposób otwierania i zamykania, na kolorze kończąc – jest sporo spraw do przemyślenia.

Okiennice w oknach pasywnych mogą się sprawdzić równie dobrze jak przy oknach w  innego rodzaju budownictwie. Mogą być zamykane na noc, dzięki czemu ciepło nie będzie uciekało w przypadku braku nasłonecznienia. Mogą być także zamykane w bardzo słoneczne dni, gdy podczas przebywania w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach promienie będą nam przeszkadzać. Mogą być w końcu także po prostu ozdobą dla domu.

dzieki-czemu-zyskujemy-dom-pasywny.jpg

Okiennice są więc bardzo dobrym wyborem dla wszystkich, nie tylko dla miłośników tradycyjnych domów, chcących upodobnić swój nowy dom do stylu dworkowego, dla którego tego rodzaju szczegóły są najbardziej charakterystyczne. Warto więc zastanowić się nad okiennicami także w przypadku domu pasywnego. Okiennice będą zarówno jego ozdobą, jak również mogą okazać się funkcjonalnym dodatkiem.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF