Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okiennice z PCV do domów pasywnych

Kategorie: okna  
Zdjęcie Okiennice z PCV do domów pasywnych

Wszystkie sprawy związane z budową domu muszą być dokładnie przemyślane. Jeśli stawiamy dom pasywny, to pytań i pytań jest jeszcze więcej niż przy tradycyjnym budownictwie. Odpowiedź na nie nie zawsze jest jednak tak skomplikowana, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Potwierdzają to okiennice PCV montowane w domach pasywnych.

Okna pasywne

Budując dom pasywny i zastanawiając się nad wysokiej jakości oknami, trzeba pomyśleć o dobrym i optymalnym nasłonecznieniu. Ich wybór jest bardzo ważny z punktu widzenia energooszczędności. Odpowiedni dobór okien pasywnych z dobrymi współczynnikami przenikania ciepła i przepuszczalności promieni słonecznych, a także wybór najbardziej optymalnego pakietu szybowego to jednak nie wszystko. Montując okiennice PCV, można bowiem zyskać jeszcze większą kontrolę oraz jednocześnie wygodę.

dom-pasywny-a-dom-energooszczedny.jpg

Współczynnik przenikania ciepła określa poziom termoizolacyjności, a współczynnik przepuszczalności promieni słonecznych wskazuje na możliwości, jakie dany model daje w kontekście nasłonecznienia i nagrzewania wnętrz. Przy oknach pasywnych dobrze sprawdza się trójszybowe oszklenie, które zapewnia najbardziej korzystny poziom obu współczynników. Okiennice PCV mogą pomóc w utrzymaniu tych wartości na jeszcze wyższym poziomie.

Okiennice

Istnieje wiele rodzajów okiennic, które dzielić się ze względu na sposób otwierania czy materiał, z jakiego zostały wykonane. Oczywiście wszystkie różnią się od siebie, jednak istota montowania okiennic jest taka sama.

Po pierwsze, okiennice PCV pozwalają na większą kontrolę nasłonecznienia. Po ich zamontowaniu można swobodniej decydować o tym, ile słońca wpada do pomieszczenia. Okiennice PCV przydają się więc szczególnie w bardzo słoneczne dni, gdy okazuje się, że promienie słoneczne mogą przeszkadzać w codziennych czynnościach. Dodatkowo, zamykając okiennice na noc, można zmniejszyć straty ciepła, zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i zadbać o intymność.

Dlaczego akurat okiennice PCV? Ich główną zaletą jest bardzo wysoka trwałość i dobry stosunek ceny do jakości. Są bardziej wytrzymałe na działanie warunków atmosferycznych niż chociażby konkurencyjne produkty wykonane z drewna. Biorąc pod uwagę ich stałe wystawienie na deszcz, wiatr i promienie słoneczne, jest to niezwykle ważne. Okiennice PCV są także łatwiejsze w utrzymaniu i nie trzeba ich odnawiać, jak w przypadku okiennic drewnianych.

dom-pasywny-innowacyjne-rozwiazania2.jpg

Okiennice PCV można zdobyć w wielu wariantach kolorystycznych i różnych kształtach. Dzięki temu dom, który będziemy chcieli urządzić, nabierze wyrazu. To kolejna zaleta okiennic PCV, które mogą sprawić, że dom będzie wyglądał ciekawiej i jeszcze lepiej służył mieszkańcom. Dlatego warto zastanowić się, czy okiennice PCV nie sprawdzą się także w Twoim domu – szczególnie, jeśli został postawiony w technologii pasywnej.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF