Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna 3 szybowe

Kategorie: okna  
Zdjęcie Okna 3 szybowe

Wśród okien pasywnych najczęściej spotykamy modele wyposażone w pakiet 3-szybowy. Konstrukcja ta nie jest przypadkowa – okna z trzema szybami prezentują po prostu znacznie wyższą jakość niż standardowe. Z czego właściwie to wynika i dlaczego pakiet 3-szybowy to absolutne minimum w budynkach pasywnych i energooszczędnych?

Pakiet 3-szybowy a izolacyjność termiczna

Izolacyjność termiczną opisuje się za pomocą współczynnika przenikalności cieplnej U. Im jego wartość jest niższa, tym szczelniejsze okno. Większość dostępnych na rynku produktów ma U na poziomie ok. 1,4–2,6 W/m²K, nie gwarantując wysokiej izolacyjności termicznej. Pojawienie się idei budownictwa pasywnego wymusiło jednak na producentach poszukiwanie rozwiązań efektywniejszych niż standardowe. Pakiet 3-szybowy to właśnie jedno z nich. Dzięki zastosowaniu 3 szyb w oknie tworzą się dwie komory. Każda z osobna stanowi warstwę izolującą ogrzane wnętrze od zimnego zewnętrza. Podwójny bufor jest tu znacznie skuteczniejszy od pojedynczego i pozwala na duże ograniczenie strat energii cieplnej. Okna z pakietem 3-szybowym charakteryzują się współczynnikiem przenikania ciepła U na poziomie poniżej 0,8  W/m²K.

Okna pasywne jako element systemu pasywnego

Aby okna pasywne, w których zastosowano pakiet 3-szybowy, poprawnie spełniały swoją funkcję, powinny być zainstalowane jako element zintegrowanego systemu, wraz z pasywnymi drzwiami, rekuperatorem oraz dodatkowym ociepleniem. Domy pasywne potrafią być nawet 4-5 razy tańsze w utrzymaniu od zwykłych, ale tylko pod warunkiem, że we wspomnianym systemie nie będzie żadnych słabych punktów, a w budynku nie ma żadnego mostka cieplnego (czyli miejsca, w którym ciepło ucieka punktowo). Okna, drzwi i ocieplenie pozwalają ograniczyć straty energii, rekuperator natomiast umożliwia wietrzenie wnętrza bez otwierania okien poprzez ogrzewanie wtłaczanego do środka świeżego powietrza ciepłem odzyskanym z powietrza zużytego, wywiewanego na zewnątrz.

Przykładowe okna wyposażone w 3-szybowe pakiety

Doskonałym przykładem okna pasywnego wyposażonego w pakiet 3-szybowy jest model Internorm oznaczony symbolem KF 405. Okno to zostało wykonane z PCV, a jego współczynnik przenikalności cieplnej wynosi zaledwie 0,63 W/m²K, co w przypadku okien z dwuszybowym pakietem byłoby niemożliwe. Specjalna konstrukcja ramy doskonale współpracuje ze znajdującymi się między szybami komorami, zapewniając doskonałą termoizolacyjność. Innym modelem wykonanym według tej technologii jest HF 410. Okno to ma podobne właściwości izolacyjne (U =  0,64 W/m²K), przy czym wyprodukowano je z połączenia drewnianego profilu z aluminiową nakładką, co pozwala na estetyczne wkomponowanie okna w nowoczesną elewację i jednoczesne zastosowanie go we wnętrzu w stylu retro.

Pakiet 3-szybowy w ofercie Internorm stanowi standard, poniżej którego nie schodzimy. Między innymi dzięki temu rozwiązaniu nasze okna prezentują tak doskonałą jakość i są tak lubiane przez klientów i cenione przez ekspertów.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF