Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna 4 szybowe

Kategorie: okna  
Zdjęcie Okna 4 szybowe

Jednym z najbardziej interesujących rozwiązań, które producenci okien wprowadzili na rynek w ciągu ostatnich lat, są bez wątpienia 4-szybowe pakiety w oknach zespolonych. Pakiet 4-szybowy nie tylko zapewnia oknu lepszą izolacyjność akustyczną i termiczną, ale również pozwala zainstalować w jednej z komór żaluzję, która dzięki odizolowaniu od otoczenia nie zacina się, nie kurzy i po prostu świetnie wygląda. Sprawdź, dlaczego warto zakupić okna wyposażone w 4 szyby.

Izolacyjność termiczna

Jedną z najważniejszych z punktu widzenia jakości okna wielkości jest współczynnik przenikalności cieplnej (U). Wyraża się go za pomocą jednostki W/m²K. Wartość współczynnika U znajdziemy na etykiecie każdego okna dopuszczonego do sprzedaży w Polsce, ponieważ prawodawstwo narzuca producentom obowiązek podawania go. Im niższa wartość współczynnika U, tym lepsza izolacyjność. Standardowe okna mają zazwyczaj U na poziomie ok. 1,4–2,6 W/m²K; pakiet 4-szybowy zdecydowanie poprawia te wyniki. Okna wyposażone w 4 szyby często mają U poniżej 0,8 W/m²K, co oznacza, że z powodzeniem mogą być stosowane w budynkach pasywnych. Pamiętajmy jednak, że 4 szyby to nie wszystko – aby nieprzeciętnie szczelne okno dobrze spełniało swoją funkcję, powinno również być prawidłowo zamontowane i posiadać docieploną ramę.

Izolacyjność akustyczna

Ten parametr jest kluczowy dla naszego komfortu. Izolacyjność akustyczną mierzy się w decybelach (dB) i choć producenci nie muszą go podawać, to jednak firmy, które sprzedają okna wyposażone w pakiet 4-szybowy, zwykle umieszczają go w widocznym miejscu. Dlaczego? Po prostu dlatego, że jest znacznie korzystniejszy niż w przypadku zwykłych okien. Część 4-szybowych okien osiąga izolacyjność akustyczną na poziomie nawet 46-47 db (okna standardowe to ok. 35-40 db). W przypadku okien przylgowych i wyposażeniu skrzydła w uszczelki izolacyjność akustyczna może jeszcze wzrosnąć – to ważne zwłaszcza wtedy, gdy mieszkamy w hałaśliwym otoczeniu.

Ukryta żaluzja

Najważniejszą korzyścią, jaką daje pakiet 4-szybowy, wydaje się jednak komora, w której montuje się żaluzje. Ukryte w oknie lamele skutecznie odcinają nadmiar światła, a przy tym są znacznie mniej podatne na jakiekolwiek uszkodzenia i zabrudzenia. Znajdująca się w dodatkowej komorze żaluzja nie wymaga czyszczenia, bo dzięki szybie nie zbiera brudu, a poruszający nią mechanizm nie psuje się ani w wyniku przypadkowych działań właścicieli, ani wskutek pogody. W pełni docenimy to rozwiązanie podczas upalnych dni, gdy żaluzja pozwoli nam schować się w cieniu przed słońcem, a przy tym nie zaciemniać pomieszczenia w stu procentach.

Pakiet 4-szybowy to rozwiązanie nowatorskie, dopracowane i kompatybilne z budownictwem pasywnym. Jeśli chcemy mieć ładne, nowoczesne i ciepłe okna – warto zastanowić się nad zakupem modelu wyposażonego w to udogodnienie.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF