Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna 6-komorowe

Kategorie: okna   innowacje   dom inteligentny  
Zdjęcie Okna 6-komorowe

Na energooszczędność okien nie ma wpływu materiał, z jakiego wykonana została rama okienna. Zarówno okna drewniano-aluminiowe jak i okna PCV okna PCV-aluminiowe mogą osiągać podobne właściwości izolacyjności cieplnej. Okazuje się, że na izolacyjność cieplną wpływ ma ilość komór, jaką posiada profil – im więcej tym cieplejsze okno. Dziś podpowiemy również, na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup okien wielokomorowych.

Czy ilość komór ma wpływ na izolacyjność cieplną?

Producenci okien oferują okna z profilami posiadającymi 3, 5 a nawet 6 komór. Jeszcze nie tak dawno wszystkie standardowe okna posiadały jedynie trzy komory. Wprowadzono jednak na rynek okna energooszczędne i pasywne a więc konieczne było zwiększenie liczby komór. Wszystkie te zmiany miały na celu uzyskanie współczynnika przenikalności cieplnej okien Uw na optymalnym poziomie. Aby jednak okna z wieloma komorami miały realnie optymalny współczynnik Uw, powinny posiadać odpowiednio głęboki profil, który udźwignie ciężar szyby zespolonej. Warto, więc wybierać okna z dobrym oszkleniem i odpowiedniej jakości profilem.

Okna 6-komorowe Internorm.jpg

Jakie funkcje spełniają komory?

Energooszczędne okna posiadają minimum pięć komór. W ofercie Internorm znajdą Państwo okna 6-komorowe, posiadające odpowiednie wzmocnienia termiczne, dzięki czemu mają lepszą izolacyjność cieplną i akustyczną. Poszczególne komory pełnią różne funkcje. Komora zewnętrza zabezpiecza okno przed wilgocią i wyprowadza wodę, która dostaje się do okna. Centralna i największa komora wzmocnieniowa ma za zadanie wzmocnić profil i zwiększyć jego sztywność. Pozostałe komory znajdujące się w oknie wpływają na poprawę parametrów izolacyjności cieplnej okna. Każda kolejna komora to dodatkowy izolator. Ważne jednak, by jej szerokość była większa niż 5 mm – tylko tak można zauważyć poprawę parametrów cieplnych okna.

Pogłębiony profil – dlaczego jest tak ważny?

W wyniku codziennej eksploatacji poziom współczynnika Uw może ulec rozchwianiu. Aby uniknąć zmiany poziomu współczynnika Uw od momentu zamontowania do momentu eksploatacji warto postawić na okna stabilne. Aby okno było w pełni stabilne, musi posiadać odpowiedni profil, który utrzyma ciężar szyby. Pamiętajmy, że każda kolejna szyba to dodatkowe obciążenie. Odpowiednia sztywność i stabilność okna utrzymuje się za pomocą technologii I-tec Oszklenie, która polega na przyklejeniu pakietu szybowego do ramy na całym obwodzie. Dzięki stabilizującemu pakietowi szybowemu rama okienna nie wygina się. Każda kolejna komora oznacza zwiększenie grubości profilu. Oczywiście mnożenie komór w nieskończoność niekoniecznie wpłynie na poprawę funkcjonalności okna. Optymalne okazują się okna 5- i 6-komorowe, które znajdą Państwo w ofercie Internorm. Ich głębokości profilu zaczynają się od 71 mm. Są one w stanie zapewnić satysfakcjonującą izolacyjność termiczną.

Zobacz nasze okna z 6-komorowym profilem:

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF