Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna czteroszybowe

Kategorie: okna   żaluzje   innowacje   design  
Zdjęcie Okna czteroszybowe

Na izolacyjność termiczną okien ma wpływ wiele czynników. W głównej mierze zależna jest ona od zastosowanych materiałów i technologii wykorzystywanych do produkcji okna. Izolacyjność termiczną profesjonalnie określa się współczynnikiem Uw, który oznacza przenikalność cieplną okien. Im niższy poziom współczynnika tym lepsze energooszczędne okno.

Energooszczędność okna zależy od jego konstrukcji

Kluczowym elementem wpływającym na izolacyjność cieplną okna jest profil. Uzupełnienie standardowego profilu ciepłymi szybami nieznacznie podniesie właściwości cieplne okna, aczkolwiek sprawi, że pojawią się mostki cieplne. Profil okna będzie przepuszczać ciepło wokół dobrze izolowanego pakietu szybowego i dlatego rozwiązanie będzie bardzo nieefektywne. Zarówno szyba jak i profil powinny posiadać zrównoważony bilans cieplny – takie okna znajdą Państwo w ofercie Internorm. Idealne do domów energooszczędnych i pasywnych.

Okna-zespolone-HV350-drewno-aluminium ważna jest ramaa.jpg

Ważna jest również rama

Okna pasywne, bo do takich należą okna czteroszybowe, najczęściej posiadają ramy wykonane z drewna i aluminium bądź PCV. Nie stosuje się czysto aluminiowych ram, gdyż nie zapewniają one odpowiedniej izolacji ciepła. Zarówno standardowe okna drewniane jak i okna PCV gwarantują odpowiednią izolacyjność termiczną aczkolwiek posiadają też wady. Okna z drewnianą ramą wymagają regularnej konserwacji i lakierowania co kilka lat, gdyż ich zaniedbanie może doprowadzić do zniszczenia. PCV dla wielu to materiał, który nie pasuje do tradycyjnych budynków. Każdy z materiałów ma swoje wady, jednak łącząc PCV bądź drewno z aluminium można dojść do kompromisu. Dzięki oknom drewniano-aluminiowym i PCV-aluminiowym uzyskasz termoizolacyjność na wyższym poziomie i będziesz cieszyć się oknami odpornymi na zniszczenie.

Okna 4-szybowe – opinie specjalistów

Wydaje się im większa ilość szyb i komór w oknie, tym większy poziom termoizolacyjności. Tak naprawdę ważna jest również odległość pomiędzy poszczególnymi szybami, a dokładnie jej stosunek do grubości szyby. Internorm dba o te parametry, tak aby w pełni wykorzystać potencjał czwartej szyby.

Jeszcze kilkanaście lat temu popularne były okna z dwoma szybami. Dziś standardem są już okna trzyszybowe, a w ofercie Internorm znajdą Państwo również okna czteroszybowe, które są zdecydowanie cieplejsze i pozwalają zmniejszyć koszty ogrzewania w okresie grzewczym. Okna czteroszybowe nie są jeszcze tak popularne jak trzyszybowe aczkolwiek ich popularność stale rośnie.

Okna czteroszybowe wymagają mocniejszej konstrukcji ramy. Większa ilość komór to lepsza stabilność okna, jednak warto również zwrócić uwagę na grubość ścianek w profilu. Okna pasywne czteroszybowe Internorm wykorzystują technologię Fix-O-Round, czyli I-tec Oszklenie tzn. mają pakiet szybowy wklejony na całym obwodzie ramy. Pozwala to na zyskanie większej stabilności i nośności skrzydła, a także lepszej izolacyjności cieplnej. Co więcej, w naszych oknach stosuje się oszklenie SOLAR+, które pozwala zwiększyć ilość uzyskiwanego ciepła z energii słonecznej aż o 20%.

Zobacz nasze okna 4-szybowe:

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF