Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna drewniano-aluminiowe pasywne

Kategorie: okna   innowacje   design  
Zdjęcie Okna drewniano-aluminiowe pasywne

Drewno to szlachetny surowiec, z którego przez długie lata w całości wykonywano okna. Jego wadą jest duża wrażliwość na wpływ czynników zewnętrznych. Dlatego kilkadziesiąt lat temu zaczęto popularnie zastępować je polichlorkiem winylu – PCV. Jednak okna drewniane wyróżniały się lepszą izolacyjnością termiczną. Wymyślono więc jeszcze sprawniejsze rozwiązanie – okna drewniano-aluminiowe, czyli drewniane okna osłonięte od zewnątrz specjalną pianką i nakładką aluminiową. To rozwiązanie jest obecnie uznawane za najbardziej nowoczesne.

Połączenie pięknego drewna z wytrzymałym i lekkim aluminium spowodowało, że powstały okna, które doskonale wpisują się w wysokie oczekiwania współczesnych klientów. Są odporne na warunki pogodowe, bardzo dobrze izolują termicznie, charakteryzują się wyjątkową stylistyką i długą żywotnością. Jednocześnie zwiększono ich skuteczność ochrony przed wymianą ciepła z otoczeniem. Tak powstały okna pasywne.

Niższy współczynnik przenikania ciepła

W 2017 roku miały miejsce duże zmiany w stolarce okiennej. Dopuszczalny współczynnik przenikania ciepła okien obniżono aż o 10%. Wcześniej montować można było okna, których Uw nie przekraczał 1,3 W/(m2K). Dzisiaj wartość ta jest niższa i wynosi Uw = 1,1 W/(m2K). Na tym jednak zmiany się nie kończą, ponieważ założenia na najbliższe lata prognozują maksymalny współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,9 W/(m2K).

Zmiany zdecydowano się wprowadzić z powodu dużej zużywalności ciepła przez budynki w Europie. Dzięki nim możliwe jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków oraz poprawa ich energooszczędności. Nowoczesna stolarka okienna sprzyja budowaniu domów pasywnych, które w zachodniej Europie są już bardzo rozpowszechnione. W Polsce dopiero rozpoczęliśmy erę budownictwa pasywnego.

oszczędność okien energooszczędnych na ogrzewaniu.png

30% strat ciepła – jak temu zapobiec?

Przez okna z domu może uciekać nawet do 30% ciepła, tyle samo co przez dach i ściany zewnętrzne, a więcej niż przez piwnicę. O oknach energooszczędnych mówimy w momencie, kiedy ich współczynnik przenikania ciepła jest niższy niż 1,0 W/(m2K). Okna pasywne spełniają znacznie większe wymagania, ponieważ ich maksymalna wartość Uw wynosi 0,8 W/(m2K). To znaczy, że okna pasywne są najlepszym wyborem do domów, w których ważna jest redukcja kosztów eksploatacji.

Okna drewniano-aluminiowe wyposażone są w szyby zespolone, które wykonuje się przynajmniej z potrójnego oszklenia. Konstrukcja ramki międzyszybowej sprzyja ograniczeniu ryzyka wystąpienia mostków termicznych. Pasywność okien musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. Badaniami z tego zakresu zajmują się m.in. takie jednostki, jak Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt i Instytut Techniki Okiennej z Rosenheim.

Internorm dokłada wszelkich starań, aby okna, które proponuje swoim klientom, miały współczynnik przenikania ciepła znacznie niższy niż 0,8 W/(m2K). Dowodem na to są okna HF 310 o Uw równym 0,62 W/(m2K) czy też HV 350 o Uw=0,60 W/(m2K).

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

    , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

    ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

    Trwa ładowanie
    Dziękujemy za wysłanie
    Błąd

    Umów się na spotkanie

    Zamów katalog  wersja papierowa

    Pobierz katalog  wersja PDF