Twoja przeglądarka nie obsługuje (ma wyłączoną obsługę) javascript.

Okna HST – drzwi tarasowe podnośno-przesuwne

Kategorie: okna   drzwi   innowacje   design  
Zdjęcie Okna HST – drzwi tarasowe podnośno-przesuwne

W aktualnych trendach architektonicznych swoją obecność wyraźnie zaznaczają wielkogabarytowe przeszklenia, które do niedawna uznawane były za mniej skuteczne w ochronie przed wymianą ciepła. Zawodziła w nich izolacja termiczna. Jednak naukowcom z Działu Badawczo-Rozwojowego Internorm udało się rozwiązać ten problem i opracować pasywne okna HST, które otwierają wnętrza na ogród, taras lub balkon.

Okna HST to duże przeszklenia pełniące funkcję drzwi tarasowych i balkonowych. Mogą być one kilkakrotnie większe od okien rozwierno-uchylnych, co na pewno zainteresuje zwolenników przestrzeni otwartych i dobrze oświetlonych. Ich konstrukcja składa się ze skrzydła i elementu stałego lub z dwóch skrzydeł i dwóch elementów stałych (symetryczna konstrukcja rozuwana). Drzwi przesuwają się wzdłuż płaszczyzny ściany, nachodząc na element przeszklenia stałego, dlatego nie zajmują miejsca w pomieszczeniu. Dlaczego warto wybrać system drzwi HST?

Wygoda użytkowania

Okna HST są proste w obsłudze. Są wyposażone w klamkę, która służy do ich przesuwania. Coraz więcej modeli charakteryzuje się niskim progiem, m. in. drzwi przesuwne PCV-aluminiowe KS 430 od Internorm, co przekłada się na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Skrzydła okien HST od Internorm wyposażone są w funkcję Soft/Lift wspomagającą ich bezwysiłkowe unoszenie i opuszczanie – choć w rzeczywistości skrzydło waży nawet 400 kg, przekręcenie kramki i uniesienie skrzydła nie stanowi żadnego problemu.

Więcej przestrzeni

Tradycyjne okna balkonowe otwierają się rozwiernie, co wymaga więcej wolnej przestrzeni. W przypadku systemu drzwi tarasowych HST to miejsce pozostaje do naszej dyspozycji również przy otwartym wyjściu na balkon, dzięki czemu mamy więcej możliwości zaaranżowania pomieszczenia. Okna HST przesuwają się wzdłuż ściany, są również znacznie stabilniejsze od dotychczasowych rozwiązań, ponieważ są podparte na całej szerokości.

więcej przestrzeni dzięki drzwiom przesuwnym HST.jpg

Skuteczna izolacja termiczna

Takie okna HST, jak KS 430 czy HS 330, dowodzą, że wielkogabarytowe przeszklenia nie muszą oznaczać większych strat ciepła. Drzwi przesuwne HST od Internorm zostały wyposażone w trzyszybowe oszklenie z powłoką ESG, ciepłą ramkę dystansową ISO z tworzywa sztucznego oraz próg z włókna szklanego, co pozwoliło producentom osiągnąć zawsze pasywny współczynnik przenikania ciepła od 0,64 W/m2K do 0,73 W/m2K (w zależności od wybranej konfiguracji).

więcej światła - okna HST.jpg

Naturalne światło

Otwarta i wolna przestrzeń mieszkalna oświetlana naturalnym światłem promieni słonecznych, to marzenie wielu osób traktujących swój dom jako miejsce, które powinno zapewnić im maksymalny komfort życia. Okna wielkogabarytowe mogą osiągać bardzo duże wymiary. Aby uzyskać jeszcze większą przestronność, łączy się je z przeszkleniem stałym. Oszklenie części stałej znajduje się bezpośrednio w ościeżnicy, co sprawia, że do wnętrza przenika jeszcze więcej promieni słonecznych. Więcej informacji na temat możliwości konstrukcyjnych okien HST u doradców Internorm.

Okna HST to połączenie funkcjonalności z komfortem życia, efektem bezgranicznej wolności i niepowtarzalnym wyglądem. Wyjątkowy design i doskonałe parametry techniczne sprawiły, że jest to system obdarzony ogromnym zaufaniem projektantów i architektów.

Powiązane tematycznie

UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE

ZYSKAJ GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY

OK
Anulowano

Zamów indywidualną ofertę

Wypełnij zgłoszenie i otrzymaj osobistą ofertę

*pola wymagane przejdź dalej

, Interesujesz się ofertą jako:

CHCIAŁBYŚ ABYŚMY:

, Wybierz proszę jakie okna Cię interesują

OBECNIE POSZUKUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI PONIEWAŻ

NA KIEDY POTRZEBUJESZ OKIEN I/LUB DRZWI

Uff - to już prawie koniec, Twoje uwagi do oferty:

CHCIAŁBYM ZAŁĄCZYĆ PLIKI

  , O KTÓREJ GODZINIE MOŻEMY DO CIEBIE ZADZWONIĆ

  ZAAKCEPTUJ KLAUZULĘ I PRZEŚLIJ FORMULARZ

  Trwa ładowanie
  Dziękujemy za wysłanie
  Błąd

  Umów się na spotkanie

  Zamów katalog  wersja papierowa

  Pobierz katalog  wersja PDF